„Poprvé nebyl původce jedovaté látky zjištěn nikdo. Podruhé to byl Massag (společnost vyrábějící vBílovci strojírenské a drobné kovové zboží – pozn. aut.). Tehdy nám generální ředitel slíbil, že nic podobného se již nestane, že to bylo naposledy. Jak je vidět, není to pravda,“ poznamenal rybář.

Podle Lukáše Klazara zodboru životního prostředí bílovecké radnice nelze nyní říct, co úhyn ryb způsobilo. „Vzorky vody i mrtvých ryb jsme odebrali, výsledky budou známy vpříštích dnech. Nemohu ani potvrdit, že na vině je Massag,“ poukázal stím, že se však nejednalo o ropnou látku. „Voda byla zkalená doběla,“ naznačil. Na místě úhynu byli kromě pracovníků místní radnice také hasiči a Česká inspekce životního prostředí.

Jaká je výše škody a kolik ryb uhynulo by mělo být známo dnes. „Těžko říct jaká je to škoda. Mrtvých ryb jsou ale stovky,“ odhadoval Manthee. Přiznal, že se však převážně jednalo o malé druhy ryb. „Pstruzi vyhynuly při tom prvním úniku, teď se jedná o plotice, mřenky a podobné ryby,“ vysvětlil předseda bíloveckých rybářů a dodal, že mrtvá těla nacházeli hasiči až po sousední obec Velké Albrechtice. „A všechno to začalo u Massagu. Vyteklo to zřejmě zkanálu, který je nedaleko vrátnice,“ popsal Manthee.

Ředitel společnosti Massag David Lička pro ČTK řekl, že o ekologické havárii ví, ale nemá žádné další informace. "Zavolejte si v pondělí. Nic o tom nevím," řekl.