Ikdyž Deník ozměně informoval již vúterý, mnoho šoférů jezdí „po paměti“ a výsledkem jsou každodenní „botičky“ na vozidlech. Strážníci neukázněným řidičům zpočátku pouze domlouvají a nebo udělují nižší pokuty.

„Záleží, jak se řidiči chovají. Většinou to řešíme domluvou nebo uložíme například stokorunovou pokutu,“ potvrdil strážník Rostislav Čubok stím, že nejvyšší pokuta je až do dvou tisíc korun. „Změny jsem si vůbec nevšimla. Pokutu jsem naštěstí nedostala, protože jsme se strážníkům omluvila a slíbila, že už si dám pozor,“ uvedla řidička zKopřivnice, které strážníci po domluvě demontovali „botičku“.

Dopravní změna potrvá až do 15.března příštího roku. „Zamýšlíme proto udělat větší informační kampaň. Většina šoférů má místa zafixovaná vpaměti a nerespektuje nové změny dopravního značení. Místo při parkování vjednosměrné ulici na Dolní bráně je neplacené a je blízko kcentru města, což řidiči vítají,“ sdělili velitel strážníků René Škoda stím, že situace sparkovacími místy je stále neuspokojivá. „Zákaz pakování na levé straně vjednosměrné Dolní bráně a část nově zavedeného placeného parkoviště uLidlu vyhání šoféry do jiných ulic a komunikací. zejména vpředvánočním čase je to spakováním čím dál větší problém,“ doplnilŠkoda.

Kdopravní změně vjednosměrce město přistoupilo kvůli zimní údržbě. „Při sněhové nadílce se kvůli parkujícím autům po obou stranách ulice nedal pořádně odhrnout sníh. Komunikace se zúžila a měl tam problém projet autobus městské hromadné dopravy,“ vyjmenoval důvody Oskar Šíma, ředitel technických služeb města. Pracovníci technických služeb ve středu vjednosměrce odstranili izbytek kovové tyče ukončící žluté postranní čáry, na které ještě vpondělí byla umístěna dopravní značka zákaz zastavení sdoplňkovou černou šipkou.