„Neznámý zloděj ze středy na čtvrtek 10. ledna vzal z částečně vybavené výrobní haly materiál pro rekonstrukci technologie plnící linky na výdej oleje a nafty,“ uvedl okresní policejní mluvčí Zbyněk Tomšík a dodal, že v hale číslo 290 byl materiál nutný pro rekonstrukci uložen v oplocené kóji. Zloděj odnesl z haly 12 kusů sad pneumatických pump na olej a ocelový šroub na přichycení pumpy v hodnotě 16 tisíc korun za jednu sadu, sadu pneumatické pumpy na použitý olej a ocelový šroub na přichycení pumpy. Dále vzal jednu sadu příslušenství kpumpě, která se skládala z držáků na zeď, regulátoru vzduchu, propojovací hadice a šroubení.

Dále poberta odvezl olejový bar vyrobený zoceli, měřící sestavu SPEC 2290, složenou z průtokoměru, ventilu, filtru a propojovacího šroubení. Bez povšimnutí nenechal ani měřící sestavu SPEC 7291 vyrobenou z nerezu, membránovou pumpu vyrobenou z oceli a plastu černé barvy, šest chromovaných píp k olejovému baru, tři klávesnice k ovládání výdeje olejů, tři led displeje a jeden kus počítačového modulu. Společnost Tatra vyčíslila škodu v předběžné hodnotě téměř 414 tisíc korun.

„Den před touto krádeží, nahlásil stejný oznamovatel na kopřivnickou policii, odcizení svářečky z téže haly,“ uzavřel Tomšík.