Zatím neznámý zloděj ukradl knihy v době od konce srpna do 7. listopadu letošního roku ze skladu v areálu podniku Tatra a. s. Kopřivnice. „Pachatel odcizil pětašedesát kusů knih snázvem Nákladní automobily včeské verzi, čtyřiapadesát kusů knih Nákladní automobily vcizojazyčné verzi, sto tři knih včeské verzi a čtrnáct knih vcizojazyčné verzi snázvem Osobní automobily,“ vyjmenoval krátce po zjištění krádeže ukradené publikace novojičínský policejní mluvčí Zbyněk Tomšík.

Cenu jedné knihy společnost Tatra vyčíslila na částku 622,50 korun. Tržní cena se pohybuje okolo patnácti set korun. Odcizené knihy nejsou volně dostupné k prodeji. „Jsou jen dvě místa prodeje, a to v kopřivnickém technickém muzeu a v oddělení reklamy zmiňované poškozené společnosti,“ uvedla krajská policejní mluvčí Dagmar Bednarčíková a doplnila, že jedna kniha váží do tří kilogramů a je zhotovena ve formátu A4. Celková škoda je 146 910 Kč.

Policie se obrací na občany se žádostí o pomoc při pátrání po odcizených knihách. Veškeré informace o výskytu kradených knih mohou sdělit na kteroukoliv policejní služebnu nebo linku 158.

Ke krádeži se krátce po zjištění vyjádřil i ředitel Regionálního muzea vKopřivnici Lumír Kaválek. Podle něj o tyto knihy, které nejsou volně vprodeji, bude jistě zájem. „Jedná se o reedici, kterou si nechala vytisknout Tatra. Zájem o ty knihy je velký, denně se prodají jedna nebo dvě přes internet,“ řekl Kaválek a podotknul, že ten kdo knihy ukradl, ví, že to jsou dobře prodejný artikl.