Polák a dva další lidé ve věku 30a 21 let jeli ve vozidle Fiat Tipo kolem 21. hodiny ve směru od Kopřivnice na Závišice. Osudným se trojici stal takzvaný Závišický kopec.

„Muž, který nevlastnil řidičský průkaz, sjížděl zkopce kZávišicím. Vozidlo neuřídil, to přejelo do protisměru, kde vjelo do příkopu a narazilo do stromu,“ uvedl novojičínský okresní policejní mluvčí Zbyněk Tomšík a dodal, že mladý Polák předtím, než usedl za volant, pil alkohol.

Náraz do stromu zdemoloval přední část vozidla a měl fatální následky pro řidiče a třicetiletého spolujezdce zKopřivnice, který seděl vedle něj. „Oba muži nehodu nepřežili. Jejich zaklíněná těla museli zhavarovaného vozu vyprostit hasiči,“ sdělil mluvčí hasičů Moravskoslezského kraje Petr Kůdela stím, že na místě zasahovali hasiči ze stanice vNovém Jičíně a sbor Tatry Kopřivnice.

Třetí spolujezdec, mladík zKopřivnice, který seděl na zadním sedadle, pravděpodobně zauta vylezl sám. „Utrpěl při nehodě poranění hlavy a pohmožděniny na těle. Byl však při vědomí a se záchranáři komunikoval. Po ošetření jej posádka rychlé zdravotnické pomoci transportovala na chirurgickou ambulanci nemocnice vNovém Jičíně,“ informoval mluvčí krajského Střediska záchranné služby Lukáš Humpl.

Nehodou se nadále zabývají policisté. Na Novojičínsku je to letos první dopravní nehoda, která skončila tragicky.