NOVOJIČÍNSKO

Reprezentační ples města Bílovec
KDY: pátek 19. ledna od 19 hodin
KDE: kulturní dům, Bílovec
ZA KOLIK: 390 korun
PROČ PŘIJÍT: Součástí plesu budou taneční vystoupení, barmanská show, výstup artisty Davida Pargače, tombola s překvapením. K tanci hraje kapela Bacardi, moderuje Ondřej Carda.

56. výstavní trh
KDY: sobota 20. ledna od 8 hodin
KDE: Budova Českého svazu chovatelů, Bílovec
PROČ PŘIJÍT: V budově na Bezručově ulici v Bílovci se uskuteční výstava spojená s trhem králíků, drůbeže, holubů a drobného zvířectva. Trvá do 15 hodin.

Hasičský bál
KDY: sobota 20. ledna, od 19 hodin
KDE: kulturní dům, Stramberk
ZA KOLIK: 150 korun
PROČ PŘIJÍT: Ples pořádaný SDH Štramberk, hrraje Duo Angels.

Plesy na Kopřivnicku
KDY: sobota 20. ledna od 19 hodin
KDE: Lubina, Kopřivnice
ZA KOLIK: v textu
PROČ PŘIJÍT: Lidový ples v Katolickém domě v Lubině začíná v sobotu ve 20 hodin, hraje skupina Ypsilon, vstupné je 150 korun. Ve stejnou dobu se uskuteční Ples mladých krásných rybářů v Kulturním domě Mniší. Vstupné je rovněž 150 korun, na plese zahraje DJ XiXao, chybět nebude ani fotokoutek. Za 200 korun je možno přikoupit si večeři.

Sportovní ples
KDY: sobota 20. ledna od 19.30 hodin
KDE: Dělnický dům, Studénka
ZA KOLIK: 200 slosovatelné vstupné
PROČ PŘIJÍT: Hraje skupina 4Fourband

Ples s Láskou
KDY: sobota 20. ledna, od 20 hodin
KDE: tělocvična ZŠ Pohořská, Odry
ZA KOLIK: 300 korun slosovatelná vstupenka se studenou večeří
PROČ PŘIJÍT: Ples pořádaný školním sportovním klubem při ZŠ Odry, Pohořská. Hraje Martin Láska se svým bandem.

OPAVSKO

Filmový dokument o Hlučínsku
KDY: pátek 19. ledna od 17 hodin
KDE: Zámecký klub Hlučín
PROČ PŘIJÍT: Paměť národa s Muzeem Hlučínska promítnou zájemcům dokument Sedláci ve stínu hutí. Historie severní Moravy a Slezska se zdánlivě pojí hlavně s uhlím a těžkým průmyslem. Hlučínsko však bylo vždy krajinou hospodářů, které kolektivizace zasáhla obzvlášť tvrdě. Lidé v něm mluvili běžně německy a komunistický režim proto viděl v sedlácích hned dvojího nepřítele – kulaky blízké Němcům. Promítání doprovodí beseda a autorem snímku Tomášem Netočným a historikem Alešem Binarem.

Koncert v klubu
KDY: sobota 20. ledna od 20 hodin
KDE: klub Art, Opava
ZA KOLIK: 180 a na místě 230 korun
PROČ PŘIJÍT: Klub rozezní koncert Adána Sánchéze Bandu. Toto uskupení potěší všechny posluchače, které spojuje spojuje vášeň tradičního flamenca s latinskoamerickou hudbu a dalšími lidovými hudbami z celého světa.

Zvěřinové hody
KDY: sobota 20. ledna od 12 hodin
KDE: Obecní úřad Rohov
PROČ PŘIJÍT: Mlsné jazyky potěší zvěřinové speciality, vyprahlá hrdla dobré pití a program doplní dva oblíbené akce - kolo štěstí a bohatá tombola.

Proběhnutí zimní krajinou
KDY: neděle 21. ledna od 10 hodin
KDE: Gras Servis Jasénky, Hlučín
PROČ PŘIJÍT: V pořadí sedmý ročník oblíbeného Zimního běhu pozve účastníky na trasy 3,5 a 10. 5 kilometru. V cíli čeká účastníky drobné občerstvení, vyhlášení vítězů s cenami a po něm bude následovat tombola. Parkování bude možné přímo v prostorách startu.

Plesy jsou v plném proudu
KDY: pátek 19. a sobota 20. ledna od 20 hodin
KDE: obce na Opavsku
PROČ PŘIJÍT: V pátek dostanou slovo Sportovní ples v Oldřišově a v kulturním domě bude hrát skupina BT Nova. Vstupné 250 korun. V kulturním domě v Chuchelné bude Obecní ples s kapelou Unico, vstupné je 200 korun a v Dolních Životicích bude v Sokolovně Obecní ples s programem za 150 korun. V sobotu bude ve Velkých Hošticích Obecní ples v pohostinství Vítek a v kulturním domě Darkovice si účastníci Zemědělského plesu zatančí s kapelou Form za vstupné 420 korun včetně rautu. Kulturní dům v Hati nabídne Obecní ples se skupinou Cactus za vstupné 200 korun a stejně nazvaný ples bude v kulturním domě v Chlebičově s hudbou skupiny Impuls se vstupným 200 korun. Obecní bál v hlavnickém kulturním domě hudebně zajistí skupina Primissimo a vstupné je 100 korun. Sportovní ples v Hněvošicích bude v Obecném sále se skupinou Unico, Reprezentační ples v Píšti se skupinou Nafest Band se uskuteční v Kulturním centru, Obecní ples ve Velkých Heralticích doprovodí skupina Oldřišovka speciál za vstupné 400 korun s rautem a Obecní ples v kulturním domě ve Větřkovicích se skupinou TNT a cimbálovkou Kunovjan přijde účastníky na vstupné 150 korun.

OSTRAVSKO

Sedm klíčů Ostravy – geolokační hra
KDY: víkend 20. a 21. ledna
KDE: Knihovna města Ostrava
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: Geolokační/questingová hra online, která se bude týkat všech městských částí, které se staly Velkou Ostravou. Město letos slaví 100 let od svého založení. Geolokační hra Sedm klíčů Ostravy vás zábavnou formou provede všemi sedmi ostravskými obvody, které se staly v roce 1924 základy Velké Ostravy. Pod záhadným slovem „geolokační“ se skrývá venkovní hra pro rodiny, jednotlivce i celé týmy, při které hledáte sedm klíčů (indicií), jenž vás dovedou k pokladu se zaslouženou odměnou. Akce pro děti a celé rodiny.

Světla vyprávějí – světelná expozice v areálu Dolních Vítkovic
KDY: víkend 20. a 21. ledna
KDE: Areál Dolní Vítkovice
ZA KOLIK: 250 Kč
PROČ PŘIJÍT: Vydejte se do fantastického světa inspirovaného Julesem Vernem. Světelná vzducholoď, létající kolo, rozzářené planety, zvířata i pohádkové bytosti. To je úžasná světelná expozice navazující na magický industriální prostor oblasti Dolní Vítkovice v Ostravě.

Anděl se jim ukázal
KDY: pátek 19. ledna od 10 do 18 hodin
KDE: Muzeum, Masarykovo náměstí 1
ZA KOLIK: 70-200 Kč
PROČ PŘIJÍT: Jedinečná výstava betlémů v ostravském muzeu. Výstava představí novodobé i historické lidové betlémy z etnografické sbírky muzea. Muzeum betlémy každoročně půjčuje mnoha jiným kulturním institucím. Letos bude poprvé možné spatřit tyto skvosty lidové, řemeslné i sériové výroby v domácím, muzejním prostředí.

HC Vítkovice Ridera – Verva Litvínov
KDY: neděle 21. 1. v 16 hodin
KDE: Ostravar Aréna
ZA KOLIK: 259 korun (základní), 49 korun (dětská)
PROČ PŘIJÍT: Další zápas hokejové extraligy, Vítkovice potřebují proti Litvínovu plně bodovat.

Praskání Rosti Petříka
KDY: sobota 20. ledna ve 20 hodin
KDE: klub Parník
ZA KOLIK: 150 Kč
PROČ PŘIJÍT: Taneční večer s retro muzikou. Pozor! Osoby mladší čtyřiceti let mohou přijít pouze v doprovodu rodičů nebo se souhlasem zákonného zástupce.

BRUNTÁLSKO

Ledová Zoo a O5 a Radeček ve skiareálu Kopřivná
KDY: víkend 20. a 21. ledna od 14.30 hodin
KDE: Ski areál Kopřivná, Malá Morávka, Jeseníky
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné
PROČ PŘIJÍT: Ski areál Kopřivná v Malé Morávce nabízí galerii ledových a sněhových zvířat. Od soboty 20. ledna si budete moci ve skiareálu prohlédnout ledovou zoo. Peníze z dobrovolného vstupného půjdou na adopci zvířat v Zoo Ostrava. V neděli 21. 1. se pak ve skiareálu koná Den na lyžích s Moravskoslezkým krajem, kdy jsou připraveny veřejné závody v obřím slalomu, hry pro děti i koncert kapely O5 a Radeček od 14.30 hodin u Bistra. Závody jsou dobrovolné a nijak nezasahují do běžného provozu skiareálu.

Se skibusy za lyžováním v Jeseníkách
KDY: víkend 20. a 21. ledna
KDE: Jeseník, aut. zastávka
ZA KOLIK: od 50 Kč
PROČ PŘIJÍT: V Jeseníkách v letošní zimní sezoně můžete opět využít skibusů, abyste se pohodlně dostali do hor. Vybírat můžete z autobusů jedoucích na Ovčárnu, Červenohorské sedlo nebo do Skiareálu Kouty nad Desnou.

FRÝDECKO-MÍSTECKO

HC Oceláři Třinec - HC Motor České Budějovice
KDY: pátek 19. ledna, 17 hodin
KDE: Třinec, Werk Arena
ZA KOLIK: 220 - 390 Kč
PROČ PŘIJÍT: Další domácí extraligové utkání borců z HC Oceláři Třinec.

Sweetsen night 2
KDY: sobota 20. ledna
KDE: Frýdek-Místek, klub Stoun
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné
PROČ PŘIJÍT: Pravidelný minifestiválek místních kapel, který bude završen největším mejdanem ve městě. V druhé edici vystoupí Fe, Difsonic a Lishkee.

KARVINSKO

Lednové rockování s Pepou a Vaškem
KDY: sobota 20. ledna, 19.22 hodin
KDE: Karviná, Hard Cafe
ZA KOLIK: vstupné do klobouku
PROČ PŘIJÍT: Gramodesky, gramofóny, rock, hard rock, rock and roll.

HK Baník Karviná - TJ Horní Benešov
KDY: neděle 21. ledna, 15 hodin
KDE: Karviná, zimní stadion
ZA KOLIK: 80 Kč
PROČ PŘIJÍT: V neděli se v Karviné jde zase na hokej. První utkání letošního roku na domácím ledě je tu. Navážou Baníkovci na tři výhry za sebou a zopakují bojovný výkon z minulého kola v Krnově?