NOVOJIČÍNSKO

Štramberská divadelní přehlídka amatérských souborů
KDY: pátek 3. března, od 19.30 hodin
KDE: Štramberk, kulturní dům
ZA KOLIK: 120 Kč/snížené 60 Kč, permanentka na sedm představení 600 Kč
PROČ PŘIJÍT: Jedná se o jubilejní XXV. ročník přehlídky amatérských divadel. Téměř každý víkend, s výjimkou velikonočního, se v sobotu představí jeden amatérský divadelní soubor z bližšího i vzdálenějšího okolí. Přehlídku zahájí představení Náš dům, náš hrad v podání DS Berani Těškovice.

Nejrychlejší přeběh Cesty hrdinů SNP aneb 770 km přes Slovensko
KDY: pátek 3. března, od 19 hodin
KDE: restaurace Libušín, Pustevny
ZA KOLIK: neuvedeno
PROČ PŘIJÍT: Tomáš Štverák je ultratrailový běžec a v Libušíně bude vyprávět o svém běhu po Cestě SNP, který absolvoval v říjnu 2022. Běžel celkem 6 dnů, 19 hodin a 15 minut trasu dlouhou 770 km s převýšením 30 000 metrů. Běh věnoval Adélce Sekyrové, na kterou se vybíraly penízky, aby si mohla splnit své sportovní sny. Chcete vědět, jak se Tomáš na běh připravoval a jaký byl jeho průběh? O tom všem bude Tomáš povídat na své besedě. Pokud si chcete na besedu zarezervovat místo u stolu, volejte tel. 603 343 888.

Frenštátský Sedmihlásek
KDY: sobota 4. března, od 9 do 13 hodin
KDE: ASTRA, centrum volného času, Frenštát pod Radhoštěm
ZA KOLIK: neuvedeno
PROČ PŘIJÍT: Jubilejní 30. ročník pěvecké soutěže pro děti od 7 do 15 let. Návštěvníky i soutěžící čeká super postupová soutěž ve zpěvu valašských písní, kterou každoročně společně pořádají Valašský soubor Sedmikvítek, Valašský folklorní spolek a CVČ ASTRA. Děti zpívají vždy dvě písně, jednu a capella a druhou s hudebním doprovodem, obvykle cimbálové muziky. Vše se nahrává na video a posílá pořadatelům dalšího, tedy regionálního kola, kde se setkají nejlepší zpěváčci z celého Valašska společného pro celou Moravu a Slezsko. Tam už děti doprovází Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů.

FRÝDECKO-MÍSTECKO

Calin
KDY: sobota 4. března od 20 hodin
KDE: klub Stoun
ZA KOLIK: 450 Kč v předprodeji / 490 Kč na místě
PROČ PŘIJÍT: Ikona českého rapu se poprvé představí ve frýdecko-místeckém klubu Stoun. Calin je v současnosti jeden z komerčně nejúspěšnějších interpretů na české hudební scéně.

HC Oceláři Třinec - Mladá Boleslav
KDY: neděle 5. března, 16.30 hodin
KDE: Werk Aréna Třinec
ZA KOLIK: 125-220 Kč
PROČ PŘIJÍT: Třinečtí Oceláři se doma představí po takřka třítýdenní pauze, kdy bojovali na ledech soupeřů. Očekává se tak skvělá atmosféra v zápase, který opět hodně napoví o tom, z kterého místa vystřelí třinečtí do play-off.

OSTRAVA

Oktagon 40
KDY: sobota 4. března od 18 hodin (vstup od 17 hodin)
KDE: Ostravar Aréna
ZA KOLIK: od 750 korun
PROČ PŘIJÍT: Šestnáct elitních zápasníků Evropy welterové váhy si to v Ostravar Aréně rozdají v prvním kole pyramidového turnaje Tipsport Gamechanger o postup do čtvrtfinále. Osmička nasazených elitních zápasníků z Oktagonu je šampion welteru Kaik Brito, šampion střední váhy Patrik Kincl, srbský „Prometheus“ Bojan Veličković, brazilský kouzelník Apollo Silva, nejlepší maďarský fighter Máté Kertész, nesmrtelný Němec Christian Jungwirth i německá superstar Christian Eckerlin. A samozřejmě nebude chybět ani nejdéle panující král Oktagonu David Kozma, který chce po prohře na Oktagonu 37 dobýt Evropu a poté si vzít zpátky i titul welteru.

Veletrh cestovního ruchu
KDY: pátek 3. až sobota 4. března
KDE: výstaviště Černá louka
ZA KOLIK: od 90 Kč, senioři, studenti 50 Kč, děti zdarma
PROČ PŘIJÍT: Cestování, poznávání, relax, turistika, dobrodružství. To vše slibuje 25. ročník veletrhu cestovního ruchu, který se o víkendu koná v Ostravě na Černé louce.

Knižní festival
KDY: pátek 3. až sobota 4. března
KDE: výstaviště Černá louka
ZA KOLIK: od 90 Kč, senioři, studenti 50 Kč, děti zdarma
PROČ PŘIJÍT: Čtvrtý ročník knižního festivalu opět představí nejen knižní novinky a to nejzajímavější z knižní produkce všech žánrů z celé České republiky, ale v rámci bohatého doprovodného programu se můžete těšit na tematické besedy a přednášky na dvou scénách; autorská čtení, autogramiády, křty nových knih a setkání s nejčtenějšími českými autory; workshopy, tvůrčí dílny a herní zónu; odpočinkovou "chill out" zónu s kavárnou, soutěže a tematické výstavy.

KARVINSKO

Den hokeje v Karviné
KDY: sobota 4. března do 10 hodin
KDE: Zimní stadion a tenisová hala Karviná
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: V rámci akce nazvané Den hokeje se mohou hokejoví fanoušci těšit například na (nejen) dovednostní soutěže NHL Global Fan Tour, tréninky, dětský hokejový turnaj a soutěže v e-sportu. Pro všechny bude jistě velkou atrakcí exhibiční utkání hokejových legend anebo veřejné sledování zápasu NHL mezi týmy Boston Bruins a New York Rangers. Třináctihodinový maraton, na jehož úvodu zazní česká hymna podání místního pěveckého sboru Permoník, začne v 10 hodin ve sportovním areálu v Karviné-Fryštátě – na zimním stadion a přilehlé tenisové hale.

Rock and Roll v srdci
KDY: sobota 4. března od 19 hodin
KDE: Stolárna club Havířov
ZA KOLIK: 200 Kč/ZTP 100 Kč
PROČ PŘIJÍT: Benefiční koncert několika kapel podpoří potřebné rehabilitace pro chlapce jménem Dalibor. Na akci vystoupí kapely Vixlaivant, Messalina, Solar System, We Are Here, po koncertních vystoupeních bude následovat after party.

OPAVSKO

Plesy se pomalu loučí
KDY: pátek 3. března a 4. března v 19 hodin
KDE: kulturní dům Budišov nad Budišovkou, Babinec Hradec nad Moravicí
ZA KOLIK: v textu
PROČ PŘIJÍT: Kulturní dům v Budišově nad Budišovkou přivítá v pátek od 20 hodin účastníky charitativního Plesu pro Jakuba. Přítomné pozve na parket krnovská skupina BTJ Nova a připravené jsou i soutěže o ceny. Vstupné i s večeří stojí 350 korun. V sobotu budou v Hradci nad Moravicí plesat nejenom milovníci country a western stylu na Country bálu v Babinci. K tanci i k poslechu jim nebude hrát nikdo jiný než country skupina Karavana a program zaručuje výuku country tanců i soutěže o ceny. Vstupné je 200 korun.

Přijďte se proběhnout
KDY: sobota 4. března od 8.30 hodin
KDE: areál hřiště TJ Ludgeřovice
ZA KOLIK: neuvedeno
Na 14. ročníku běžeckého závodu Ludgeřovická 15 jsou pro účastníky připravené trasy přesně na míru jejich fyzických schopností. Běžet mohou v délce tří až patnáctí kilometrů, děti se proběhnou na trati dlouhé sto metrů a chodci ujdou patnáct kilometrů. V cíli je pro účastníky připraveno občerstvení formou čaje, párku, piva a nealko nápoje. První tři závodníci z každé kategorie, kteří doběhnou do cíle hlavního závodu, dostanou pohár.

Putování z pohádky do pohádky
KDY: neděle 5. března v 10 a 16 hodin
KDE: Loutkové divadlo Opava
ZA KOLIK: 60 korun
PROČ PŘIJÍT: Malí návštěvníci od tří let si v divadélku užijí hned pět klasických pohádek: O Otesánkovi, O Červené Karkulce, O velké řepě, Hrnečku, vař! a O koblížkovi. Členové dětského divadelního souboru Štěkátko si pro ně připravilo veselé zpracování pohádek o věčně hladovém Otesánkovi, o dramatickém setkání Červené Karkulky s vlkem a babičkou, o velmi obtížném tahání přerostlé řepy, o přes míru vařícím hrnečku a nakonec ještě o neposlušném koblížkovi.

Anička a bylinkové kouzlo
KDY: neděle 5. března od 14 hodin
KDE: Slezské divadlo Opava
ZA KOLIK: 150 až 220 Kč
PROČ PŘIJÍT: Opavským dětem přiveze Slovácké divadlo Uherské Hradiště pohádkový muzikál, který zaujme malé diváky i jejich dospělý doprovod. Diváky vtipnou formou seznámí s mocí bylinek. Malá Anička objeví jejich kouzelný svět, který chce její tatínek zničit, aby mohl na louce postavit obchodní centrum. Podaří se dívence louku pro bylinky zachránit? V příběhu sehrají kromě už zmíněných bylinek velkou roli též kouzla a písničky od srdce.

BRUNTÁLSKO

Oslava žen a Divoké kočky
KDY: 3. března od 17:00
KDE: velký sál tělocvičny ZŠ, Město Albrechtice
ZA KOLIK: 250 korun
PROČ PŘIJÍT: Na oslavu svátku Mezinárodního dne žen je připravena nejen hudba, tanec, ale i menu, módní přehlídka, vystoupení Tanečního oddílu TJ Město Albrechtice. A jako třešnička na dortu vystoupení travesti skupiny Divoké kočky. Vstupenky lze zakoupit na podatelně MěÚ Město Albrechtice. Cena vstupenky je 250 Kč. Tak neváhejte, bude to jízda!

Záhady hlavolamů na zámku
KDY: do 28. května denně mimo pondělí, od 9.30 do 16.30
KDE: Zámek Bruntál
ZA KOLIK: vstupné do zámku od 100 Kč
PROČ PŘIJÍT: Od konce minulého týdne lze prohlídku bruntálského zámku spojit s návštěvou nové výstavy. Určená je pro všechny bez rozdílu věku, kteří rádi "potrápí" své mozkové závity při řešení hlavolamů či hádanek a rébusů. Najdete zde přes 500 hlavolamů ze soukromé sbírky pana Miroslava Kučery, z nichž některé si budou moci návštěvníci sami složit. Jsou připraveny i hádanky a rébusy s tematikou Bruntálu a jeho okolí.