„Délka asfaltových ploch, na kterých se tratě udržují je cca 3,5 kilometru. Tratě jsou určeny pro bruslení, v místech, kde je to možné je vyjeta běžkařská stopa. Za příznivých sněhových podmínek bude stopa pravidelně udržována," informovala Helena Novotná ze STARS Třinec. 

„Dostatek sněhu umožnil pracovníkům Správy tělovýchovných a rekreačních služeb Třinec (STARS) upravit bílou stopu nejen v lesoparku, ale také na městském atletickém stadionu a v areálu fotbalového hřiště na Borku. Tak kdo má chuť, může se protáhnout na běžkách přímo ve městě," doplnila Šárka Szlaurová, mluvčí třineckého magistrátu.

Běžkování si lze užít také v Mostech u Jablunkova

Pro zpestření prohlídky Velké Šance teď v zimě jsme připravili strojově upravovanou lyžařskou běžeckou stopu. Asi kilometrový okruh, který vede převážně přímo vnější korunou opevnění, začíná nejlépe u Návštěvnického centra. Druhým východiskem může být prostor za Kapličkou u opevnění. Při užívání dbejte, prosím, zvýšené opatrnosti
a nevstupujte do upravené lyžařské stopy bez lyží.

Petr Kolčárek

Také jste vyrazili na běžky? Jaká místa preferujete a kde jsou nejlepší sněhové podmínky? Pochlubte se a pošlete nám fotky na e-mail liba.matlova@denik.cz. My je poté rádi zveřejníme na webu Deníku v rubrice Čtenář reportér.