Z nálezu měl velkou radost. „Jak ji Jiřík našel hlásil: Jé, to je ale kvásná bedlička. A hned s ní po lese poletoval jako s deštníkem,“ podělila se o nevšední houbařský zážitek čtenářka Deníku a Jirkova babička Zdenka Raušová.

Hřibaření na Morávce v Beskydech, 4. 8. 2023.
Už rostou. Houbaři z lesů v Beskydech nosí plné košíky hřibů, podívejte se

Speciál houby bannerZdroj: Deník/Jan LakomýObří houba byla podle ní vysoká dvaapadesát centimetrů a klobouk měl v průměru necelých pětatřicet. Skončil v trojobalu jako řízek na královské večeři. „Najedli jsme se z ní všichni. Jiříkovi smažená bedla obalená ve strouhance moc chutnala. Hned se ptal, kdy vyrazíme znovu na houby,“ řekla žena.

Do lesa se společně vypravili v pátek odpoledne po deštích, které je navnadily vidinou houbařského úspěchu.

Znáte houby opravdu dobře? Ověřte si to:

Znáte houby? Opravdu všechny? Podívejte se do naší fotogalerie

„Zatím je to ale letos s houbami slabší. Našli jsme jen pár praváků, klouzky, několik menších bedel a pak tady tu výstavní, kterou jsme prostě museli vyfotit i s vnukem. Ve skutečnosti mi připadla větší, než ve finále na snímku,“ poznamenala Raušová.

S manželem léta jezdili na oblíbená místa poblíž Újezdu u Boskovic. Značnou část tamních lesů ale zničila kůrovcová kalamita. Proto nyní chodí na Blanensku jinam. „Nejraději máme asi křemenáče a smaženici. Tu jsme ještě letos neměli, tak doufáme, že houby ještě začnou pořádně růst,“ dodala houbařka.

Korálovec bukový
Houby, které nenajde amatérský houbař možná ani jednou za život. Podívejte se