Boj s koronavirem vypadá nekonečný. Lékaři, zdravotníci, policisté, hasiči, vedení samospráv, pracovníci sociálních ale také prodavači, řidiči prostředků veřejné dopravy a mnozí další. Ti všichni pracují s nasazením, často s únavou a vypětím, aby se současnou situaci podařilo zvládnout co nejrychleji a co nejlépe. 

Podpořit je, poděkovat, připojit svůj vzkaz pro ně můžete i vy!
Vzkazy i fotografie nám můžete posílat na e-mail petra.pifkova@denik.cz, nebo prostřednictvím zpráv naší facebookové stránky zde - případně pře formulář ČTENÁŘ REPORTÉR ZDE

Připojíme je do článku nebo fotogalerie, vybrané příspěvky budou rovněž zveřejněny v tištěné verzi Deníku.

Vaše vzkazy:

Patrik Hujdus, Ostrava:
Výzva Deníku - foto zaslal Patrik Hujdus

Na radnici jsme z důvodu mimořádné situace přeskupili síly a náplň práce. Z matrikářky, vedoucích odborů, asistentky vedení a referentů jsou velmi šikovné švadlenky, z redaktorky Zpravodaje call girl, paní na ohlašovně a podatelně vydavají obědy, z dalších úředníků a radních jsou baliči a poštovní doručovatelé. No a třeba kulturní referent se stal zásobovačem. Nová doba prostě měni profese… Děkuji všem, kteří teď sice úplně nemůžou dělat svou práci, ale nevadí jim dělat něco jiného a pomoci, když je potřeba. 
Mgr. Patrik Hujdus, starosta MOb Mariánské Hory a Hulváky

Vestibul pro Městskou nemocnici Ostrava
Předání roušek pře vestibulem Městské nemocnice Ostrava. Foto: MMO

„Chceme poděkovat všem jednotlivcům i skupinám lidí, kteří šijí roušky nebo organizují jejich distribuci. Už několik tisíc kusů jsme předali městské nemocnici, strážníkům, řidičům dopravního podniku, pracovníkům magistrátu, a na řadě dalších míst. Těší mě, že Ostravané pomáhají, jsou solidární s ostatními a jejich snaha a píle nepolevuje,“ uvedl dnes ostravský primátor Tomáš Macura - více zde 

Jitka Bryksová, Ostrava:
Veelkéé díky našim zdravotníkům, že je ani v této hlavně pro ně nelehké době neopouští humor.

David Mižďoch, Frýdek Místek:
Výzva Deníku - foto zaslal David Mižďoch

Dobrý den,takhle ve středu zpívali zaměstnanci Charity Frýdek Místek k písni Není nutno?, zároveň potleskem děkovali všem co dodržují pravidla nakázy. Pěkný den pracovník technického úseku David Mižďoch Charita Frýdek Místek.

Vzkazy a poděkování zaslané od 21. března do 25. března najdete zde:

Vzkazy a poděkování zaslané do 20. března 2020 najdete zde: