Dopoledne mohli hosté navštívit vyučovací hodiny a porovnat, jak se výuka z dob jejich školní docházky změnila i jak ve vyučování reagují jejich ratolesti. Odpoledne byla pro návštěvníky připravena pestrá přehlídka zájmové činnosti žáků a aktivit školy.

Ze suterénu cvičné kuchyňky se linula vůně muffinů, z dílen se ozýval zvuk kladívek a 3D tiskárny. V přízemí čekaly na šikovné ruce vánoční dílny s výrobou svícnů, adventních věnců, vánočních dekorací a přáníček. Nechyběla zde ani ukázka živých i preparovaných exemplářů v učebně přírodopisu. První patro se neslo v duchu prezentace cizích jazyků, zeměpisu a mezinárodní kuchyně, chemické laboratoře, práce s nadanými dětmi a klubu deskových her s řadou kvízů a rébusů.

Nechyběla ani ukázka historie republiky před třiceti lety i školy samotné. Bazárek žáků ve druhém patře ukázal nejen podnikavost a tvořivost malých prodejců, ale také jejich účast s osudem potřebných – letos, stejně jako loni, svěřenců psího útulku v Kopřivnici, kam poputuje část finančního výtěžku. V tomto patře mohli příchozí zhlédnout také kulisy a kostýmy divadelního kroužku Tyršovadlo, fyzikální pomůcky a stavebnice v odborné učebně, mohli si vyzkoušet ovládání robota nebo si zasoutěžit ve stavbě školy z papírových krabic.

Celou atmosféru svátečního dne doprovázela vystoupení pěveckého sboru Švitorky a tanečního souborku Valášek z MŠ Markova. Prohlídku školy si příchozí mohli zpříjemnit občerstvením ve školním bufetu nebo na čajové párty v prvním patře. Tyršovka se se svými hosty rozloučila úderem páté hodiny.

Všem návštěvníkům děkujeme za jejich přízeň a přejeme klidné a pohodové Vánoce.

Zdeňka Murasová, ředitelka školy