Součástí programu jsou autorská čtení, divadelní představení, happeningy, výstavy, pořady pro děti a rodiče a mnoho dalšího. Knihovny, literární skupiny, školy, jednotlivci, zahraniční kulturní instituce – všichni se scházejí, aby četli, psali a užívali si poezii.

Tématem letošního ročníku je tedy: “Konec a počátek“, které pochází z básně významné básnířky – Nositelky Nobelovy ceny, Wislawy Szymborské.

Téma samotné může být interpretováno a zpracováno v mnoha kreativních směrech a třeba jste zvědaví, jak se chtějí prezentovat členové Literárního klubu Petra Bezruče Frýdek-Místek.

Ti své myšlenky představí ve svých básních. „Konec a počátek“ můžeme nacházet prostřednictvím poezie třeba v přírodě, v řešení současných problémů, inspiraci hledejme například v každodenním životě - fantazii se meze nekladou.

Členové LKPB plánovali v době konání festivalu připravit své pásmo veřejnosti na literárním podvečeru v lázních Klimkovice. Jenže vládní opatření z důvodu zamezit šíření koronaviru téměř všechny akce zrušila.

Přesto to literáti nevzdali a rozhodli se svou tvorbu přihlásit do festivalu na svém autorském webu https://literatinawebu.webnode.cz/, který je jejich nedílnou součástí. Web na svých stránkách publikuje tvorbu nejen svých členů, ale i jiných autorů, kteří se rozhodli takto spolupracovat s námi.

V dnešní době web sdružuje zhruba padesát autorů od Šumavy až po Tatry. Dovolujeme si proto všechny milovníky poezie pozvat k návštěvě webových stránek a užít si tak krásné poetické chvilky s našimi básníky.

Po dobu konání festivalu zde byly publikovány nejrůznější podoby básní s letošní tématikou. A protože náš web je otevřen všem, kdo stejně jako my propadli kouzlu psaného slova, rádi jsme na webu uvítali nové autory.

Podpořili jsme tak společně poezii, podpořili festival a autory, potěšili své čtenáře, protože poezie má sílu hladit na duši a rozdávat lidem pohodu a krásu.

Díky sponzorům se nám podařilo vydat i almanach Den poezie v Pobeskydí 2019, 2020 který jistě ocení všichni milovníci básní a vzletných myšlenek.

Pavlína Kollárová