V rámci programu pomáháme talentům v úvodu koncertu pravidelně vystupují talentovaní žáci frenštátské Základní umělecké školy. Tentokrát se frenštátskému publiku hrou na příčnou flétnu představila Anežka Dudková. Za klavírního doprovodu Marcela Liptáka zazněla ruská cikánská píseň op. 462 pro flétnu a klavír autora Wilhelma Poppa. Poté už pódium patřilo Smetanovu triu, které vystoupilo ve složení Jitka Čechová, Jan Talich a Jan Páleníček. Návštěvníci měli možnost slyšet klavírní tria Vítězslava Nováka, Bohuslava Martinů a Bedřicha Smetany.

Koncert se nesl v duchu jedinečné virtuozity všech protagonistů, rámované hlubokým citem a pokorou komorního projevu. Jedinečně vystavěné hudební fráze klavíru, houslí a violoncella se prolínaly s takovou podmanivostí, že při pomalých větách v sále nikdo ani nedýchal. Koncert Smetanova tria byl během loňského roku několikrát přeložen z důvodu vládních omezení, proto byli nejen organizátoři, kterými jsou Městské kulturní středisko ve Frenštátě pod Radhoštěm a umělecká agentura GlobArt z Brna, ale i posluchači velmi šťastní, že se koncert po takové dlouhé odmlce mohl uskutečnit. Přestože se závěrečné koncerty obvykle konají v předvánoční době, dokázali všichni v sále vytvořit krásnou slavnostní atmosféru. "Jedním slovem úžasné," tak koncert zhodnotil houslista Jiří Jahoda, primárius Moravského klavírního tria a dramaturg abonentních cyklů. Také Jan Páleníček nešetřil slovy chvály nejen na publikum, ale také na prostor a akustiku velkého sálu Domu kultury.

K závěrečnému koncertu každé abonentní sezóny patří tradičně losování výroční ceny, která je speciálním bonusem pro všechny držitele abonentek. Zatímco na každém z koncertů je vylosován jeden abonent, který získává večeři pro dvě osoby na Hotelu Troyer v Trojanovicích, tak na závěrečném koncertu sezony se navíc losuje velká výroční cena. Ta obsahuje kulturní zážitek v naší nebo zahraniční metropoli od spolu pořádající agentury GlobArt, dále zapůjčení vozu značky Renault od společnosti Bono Auto s plnou nádrží, láhev italského vína z vinotéky Storica Enotria a květinu ze síně květin Gallery. Letos padl los na šťastného výherce, který získal v rámci této zážitkové ceny kulturní zážitek pro dvě osoby v Národním divadle v Praze. Při přebírání ceny na pódiu se svěřil, že těsně před vylosováním letošního výherce manželka řekla: "Tak to bychom mohli vyhrát". A její přání bylo ihned vyslyšeno.

Osmá úspěšná koncertní sezóna ve Frenštátě pod Radhoštěm tímto koncertem skončila, ale už za dva týdny se mohou diváci těšit na slavnostní zahájení deváté sezóny. Ta má do konce roku na programu celkem tři vystoupení. Už v úterý 21. září 2021 diváci uvidí a uslyší půvabnou harfistku Kateřinu Englichovou a charismatického hobojistu Viléma Veverku. V úterý 9. listopadu do Frenštátu už podruhé zavítá nejznámější česká Carmen Andrea Tögel Kalivodová. Spolu s ní vystoupí jeden z nejobsazovanějších muzikálových zpěváků Marian Vojtko. Za doprovodu Moravského klavírního tria tak diváky čeká exkluzivní spojení opery a muzikálu.

Závěrečný koncert deváté sezóny je naplánován na úterý 14. prosince. The Cello Boys nabídne efektní propojení hudebních stylů klasiky, rocku či moderny. Vstupenky mimo předplatné na všechny tyto koncerty jsou v prodeji ve frenštátském Turistickém informačním centru. Do 21. září se také ještě v Domě kultury mohou přihlásit noví zájemci o abonentní předplatné na sezónu 2021.  

Zuzana Kalinová