V den vystoupení neměli členové kapely žádné úlevy a do Hranic se vydali autobusem až po vyučování. Zato vedoucí naší kapely p.uč. David Cindler svážel nástroje a pomáhal s technickým zajištěním celé odpoledne. Samotná zkouška proběhla až od 17 hodin. Bohužel, bez hlavní zpěvačky, která se „zasekla“ ve zpožděném vlaku.

Po hodině jsme museli vyklidit pódium kapele Project z Lipníka nad Bečvou, která měla zahájit koncert v 19 hodin. Na naše poměry se tato skupina zvučila nezvykle dlouho, a proto se začátek posunul na 19.30. Nářez hitů Uriah Heep a Deep Purple trval více jak hodinu. Co mě překvapilo, že se za tu dobu nikdo z mladých posluchačů nezvedl a nešel tančit. Parket prázdný, židle na balkóně obsazené a jediné co se pohybovalo, byly svítící mobily.

Holt, je jiná doba!

Pak už se konečně uvolnil prostor pro naši kapelu. Studenti Adélka, Terka, Lucka, Andy, Bára, Monika, Barbora, Nikol, Natálie, Ondra, Marek a pan učitel se střídali nejen ve zpěvu, ale také u nástrojů. A těch bylo opravdu dost – klavír, klávesy, kytary, housle, bicí, rytmické nástroje, zobcové a příčná flétna.

Zpěvačky požádaly nebo spíše „přikázaly“ obecenstvu, aby se laskavě zvedlo a přišlo na parket, protože každé kapele se hraje špatně před prázdným tanečním parketem. Podařilo se, a konečně začal mít koncert tu správnou atmosféru. Majitel divadla a baskytarista skupiny Limetal Vašek Vlasák byl vystoupením našich studentů velmi mile překvapen a nešetřil chválou. Obdivoval nejen sólové zpěvy a vokály, ale hlavně schopnost hrát na několik nástrojů.

Ten večer se na pódiu vystřídaly vlastně dva odlišné hudební světy. Rockeři, téměř v důchodovém věku, kteří to ale umějí stále pořádně rozbalit. A na druhé straně dospívající mládež, která hraje krátkou dobu, ale s velkým nadšením. Byla jsem na naše „děti“ pyšná, protože se ukázaly v tom nejlepším světle a svým zpěvem a hrou dokázaly, že to s tou naší mládeží není tak špatné.

Poděkování patří hlavně panu učiteli za „svatou“ trpělivost při zkouškách a perfektní výběr písniček. Školní kapele se věnuje téměř 10 let a každý školní rok vlastně začíná znovu. Maturanti odcházejí, noví studenti přicházejí. Nikdy spolu nehráli a za pár zkoušek je pan učitel dokáže stmelit. Náročná práce, ale výsledek stojí za to!

Alena Jestřebská