Nejlepším návodem, jak připravit narozeninovou, ale i běžnou prázdninovou oslavu tak, aby bavila děti a přitom se její zajištění a následný úklid nestal noční můrou pro dospělé pořadatele, by bylo takové setkání uspořádat na takzvaně neutrální půdě. Zábavná centra, dětské koutky, restaurace, to může být vítaná cesta.

„Do cizího prostředí si děti mohou pozvat více kamarádů i se něco zábavného naučit. Rodiče mají pak obvykle možnost si v klidu popovídat s přáteli, což při domácí oslavě vzhledem k povinnostem hostitelů většinou nemůžou. V neposlední řadě je pak kromě přípravy oslavy velkým přínosem párty mimo domov také závěrečný úklid, o který se postará někdo jiný,“ říká z vlastní zkušenosti Kristýna Přibylová, která je zároveň maminka tří dětí a majitelka dětských tělocvičen, které sportovní narozeninové oslavy pro děti pořádají.

Oslava odpoutá děti od telefonů a tabletů

Proč chystat prázdninovou párty pro děti? I kdyby děti neslavily během prázdnin narozeniny, zábavné setkání s ostatními je vítaným zpestřením volnočasového programu, který může u dětí často skončit nezáživným koukáním do telefonu nebo tabletu. „V dnešní elektronické době bohužel není výjimkou, že děti tráví čas sice spolu, ale každý u svého mobilu hraním různých her. Párty nebo oslava, při které mohou spolu komunikovat a prožívat něco jiného je pak pro ně nejen zábavná, ale také prospěšná,“ připomíná Přibylová.

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT: Káry za pár korun a dvě Pamely. Na Bílé se to hemžilo vyladěnými auty Gumbalkan

Start letní edice akce Gumbalkan, 6. července 2024 Bílá. | Video: Deník/Kateřina Součková

Při výběru místa a charakteru oslavy je samozřejmě nejlepší mít na zřeteli věk a záliby dětí. „U předškolního věku mají sice rodiče trochu omezenější výběr, jelikož je často nutné mít děti do jisté míry neustále pod kontrolou, nicméně párty v tělocvičně je pro tuto kategorii skvělou volbou,“ pousměje se majitelka dětských tělocvičen.

10 rad Kristýny Přibylové, jak vybrat připravit oslavu pro dítě

1. Zjistěte přání dítěte, ale také zájmy kamarádů, které chce pozvat.

2. Rozhodněte se, kolik času chcete věnovat přípravě vy a co jste ochotni nechat na jiných.

3. Prostory pro oslavu raději předem navštivte nebo důkladně prověřte na internetu.

4. Ptejte se na vše, co vás zajímá – telefonicky či e-mailem. Již úroveň komunikace ve fázi objednávání oslavy vám o kvalitě prostor může mnohé napovědět.

5. Důkladně se pobavte o programu – jeho délce, organizaci, možnosti prodloužení atp.

6. Zajímejte se o doplňkové aktivity nad rámec základního programu – oslava bude pestřejší.

7. Ptejte se na možnost storna při nemoci dítěte – není-li to možné, zkuste najít jiný prostor.

8. Příjemné je, když vám nabídnou osobní elektronickou pozvánku, kterou si můžete vytisknout nebo poslat rodičům e-mailem – máte o starost míň.

9. Součástí nabídky by měla být i možnost občerstvení. Výhodu mají prostory, kde si můžete vybrat – buď si objednat od dodavatele nebo si přinést občerstvení svoje.

10. Rezervaci provádějte s předstihem – kvalitní místa mají obsazeno někdy i měsíce dopředu.