Sportovně relaxační areál Hipodrom Bravantice byl spuštěn v dubnu 2014. Kromě dostihové dráhy je k dispozici zázemí pro pořadatelé, rozhodčí, informační centrum a možnosti občerstvení. Majitelem závodiště je Mgr. Jiří Svoboda, provozovatelem Hipodrom Central a.s.

Pořadateli dostihů jsou: Horse Sports s.r.o., Praha, SK Equi Forum, z. s., Ostrava- Poruba a Česká klusácká asociace, z. s. Velká Chuchle.

V sobotu pořádal šestý dostihový den a redigoval Dostihový program Horse Sports s.r.o. Praha 5. Pořadatelé připravili celkem osm závodů. Zkušební dostih na 1640 m pro tříleté a starší koně klusáky a dalších sedm závodů v rozmezí 1640 - 2140 metrů. Okruh hipodromu v první stopě je 995 metrů.

Letošním ročníkem příborských Dnů evropského dědictví provázel mimo jiné Marian Friedl se svým pořadem "Od rákosu ke klarinetu".
VIDEO: Takto netradičně hudebně probíhaly Dny evropského dědictví v Příboře

Závody byly odstartovány autostarty. Po každém jednotlivém závodu byli dekorování vítězní koně a jezdci. Startovalo 45 koní a 26 jezdců a jezdkyň. Přítomnými diváky byl nejvíce sledován průběh závodu Cena obce Bravantice, kterou zaštítil starosta Bravantic Rudolf Němec. Počasí bylo pro závody velmi příjemné, a to jak pro koně tak pro jezdce. Zdáli byl slyšet hukot motorů letadel a občas se některé objevilo na podmračené obloze.

Podrobnosti a výsledky najdete na: www.dostihyostrava.cz

Josef Zajíc

V úterý 13. září 2022 se po letní pauze zaplnila Výstavní síň Albína Poláška ve frenštátském Domě kultury desítkami návštěvníků, kteří si nenechali ujít slavnostní vernisáž výstavy Frenštát v dějinách času.
Jedinečná výstava historických pohlednic je k vidění ve Frenštátě pod Radhoštěm
Tradiční podzimní Srdíčkové dny začínají v pondělí 19. září. Ilustrační foto.
Tváří podzimních Srdíčkových dnů je malý Adámek, do ulic vyrazí dobrovolníci