Děti a žáci Základní školy a Mateřské školy Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913 společně s jejich učiteli přichystali pro své rodiče, hosty a přátele školy tradiční školní akademii, která má ve škole téměř třicetiletou tradici.

Letošní ročník se podařilo uskutečnit až po pěti letech z důvodů nám všem známým (covidová pandemie, začlenění ukrajinských žáků do škol). Na pódiu se divákům předvedly na tři stovky účinkujících, kteří nabídli návštěvníkům v pěti představeních pestrou mozaiku žákovské činnosti, nadání, tvořivosti a důvtipu.

Propuštění dvojice žhářů z Vítkova provázela neobvyklá bezpečnostní opatření. Před vchodem do areálu nechalo vedení věznice přistavit hasičský vůz.
Žháři z Vítkova po propuštění jako první spatřili hasičskou cisternu

Každý z diváků si jistě přišel na své, mohl vidět skupinová vystoupení mladších žáků i dětí z MŠ, kolektivní program školní družiny, rytmickou rozcvičku, taneční vystoupení nejstarších žákyň i mažoretek, humorné scénky a divadlo v mateřském, slovenském či anglickém jazyce, sportovní výkony starších žáků nebo pásmo pěveckého sboru Švitorky.

A na závěr perlička šesté třídy i s paní učitelkou. Příští den v pátek byla akademie pořádána také pro okolní školy a ty, kteří vystoupení nestihli předešlého dne. Pro účinkující bylo jistě největší odměnou tleskající publikum a zcela zaplněné hlediště. Jiskřící oči, úsměv na tváři a radost z podařeného vystoupení dětí a žáků bylo zase odměnou těm dospělým školním aktérům, kteří stáli v pozadí této akce a tahali za nitky organizační. Poděkování za občerstvení pro všechny účinkující patří nadačnímu fondu Klub rodičů.

Zdeňka Murasová, Petr Ondryáš