Tři sluncem zalité dny se Ondráškům vydařily naprosto dokonale. Sbor si odvezl domů vítězství v kategorii středoškolských sborů a zvláštní cenu poroty za hlasovou kulturu.

V celkovém bodovém hodnocení skončili Ondrášci z šestnácti zúčastněných sborů druzí, jen těsně za celkovým vítězem, zlínským sborem Cantica laeticia, který si vyzpíval Grand Prix. Všechna vystoupení, jak soutěžní, tak festivalová, se setkala nejen s vysokým oceněním ze strany odborné poroty, ale vyvolala mnoho lichotivých reakcí u posluchačů i u ostatních soutěžících sborů, které nešetřily chválou a obdivem k neobyčejně vytříbenému projevu Ondrášků.

Třešničkou na dortu byla nedělní pěší túra z Vrátné doliny na Chleb a Velký Kriváň. I zde prokázali Ondrášci bojovného ducha a většina novojičínských pěvců nesla ostrý výšlap statečně, za což byla odměněna krásnými výhledy na Malou Fatru i vzdálenějšími vrcholy Západních Tater.

Za skvělou reprezentaci našeho sboru i školy patří Ondráškům poděkování a uznání, i všem těm, kdo se na tomto úspěch podíleli.

Josef Zajíček, sbormistr PS Ondrášek