Spolu s rodiči jsme se sešli ve čtvrtek 25. května ve 13 hodin v základní škole speciální v Novém Jičíně na Akademii 2023. Děti si připravily krásné vystoupení. Na začátku nás přivítal pan ředitel David Ježek. Vystoupení začalo zvonkohraním, následovalo vystoupení dětí z MŠ, ZŠ, rehabilitačních tříd, autistů a mnoho dalších. Zaposlouchali jsme se do krásných pohádkových melodií. Barvy barvičky, navštívil nás Krakonoš, ocitli jsme se na Šumavě, na jižní Moravě kde vystoupili děvčátka v krojích, také nás navštívil Švihák lázeňský, byli jsme na předávaní filmových cen v Karlových Varech. Nechyběli afričtí bubeníci, vystoupení Mamma mia, vystoupení country a mnoho dalších krásných vystoupení, loučení s absolventy školy.

Program trval hodinu a půl. Každé dítě si zahrálo. Plno kostýmů, převleků, oblečení účinkujících, kulis, nazdobených vozíčků atd. Opravdu, byla to nádhera. Je vidět, že si učitelé s přípravou akademie dali záležet. Byl to pro nás rodiče neskutečný zážitek.

Zvukový mistr Jan Holzner se může pyšnit šesti cenami Grammy
Utajený mistr zvuku z Čech. Jan Holzner má šest cen Grammy, i za práci s Adele

Tímto bych ráda poděkovala za krásné vystoupení a tečku na konci školního roku. Smekám před učiteli, pedagogy, panem ředitelem Davidem Ježkem. Má kolem sebe ty správné lidi, na které se může spolehnout, kteří svou práci dělají od srdíčka. Jsou tu pro naše hendikepované děti a neskutečně nám pomáhají na naší cestě. Nacvičit tento program akademie s těmito dětmi, je něco úžasného a neskutečného.

Tímto bych popřála všem krásné prázdniny, aby si učitelé, pedagogové odpočinuli a opět načerpali nové síly na další akce v novém školním roce. Děkuji za krásný, nezapomenutelný kulturní zážitek.

Šárka Pavlíková