Tuto nezapomenutelnou akci pořádali Bašťanský spolek a místní Sbor dobrovolných hasičů, kterým se podařilo přilákat mnoho nadšených účastníků. Teplé počasí a sluníčko spolu s maskováním dětí i některých dospělých jako čarodějnic a čarodějů, umocňovalo atmosféru.

Hlavní čarodějnice Adrianos Valerianos se svými „ohavnými“ kolegyněmi zajistily dětem nezapomenutelnou zábavu a vytvořily tak prostředí plného tajemství a veselí. Vrcholným okamžikem večera bylo zapálení obrovského ohně při západu slunce po 19. hodině.

Den Země v ZŠ Tyršova 913.
Den Země v ZŠ Tyršova 913

Plameny vytvořily úchvatnou kulisu a přitáhly pohledy všech přítomných. Ohňová podívaná pokračovala až do pozdních nočních hodin, kdy se lidé stále bavili při poslechu hudby na břehu přehrady. „Byl to opravdu kouzelný večer plný dobrodružství a zábavy. Nemůžu se dočkat, až se sem příští rok vrátíme,“ řekl jeden z návštěvníků.

Organizátoři by rádi poděkovali Obci Baška za poskytnutí dřeva na oheň a všem účastníkům za jejich nadšenou podporu. Těšíme se na další ročník Pálení čarodějnic, který slibuje ještě větší zážitky a magickou atmosféru pro všechny, kteří se rozhodnou připojit.

David Blahut