Na jubilejní 25. ročník tohoto závodu přijelo z okresu Nový Jičín 427 závodníků z 23 škol. Tuto velkou sportovní akci zorganizovali učitelé a žáci 9. ročníku ze ZŠ a MŠ Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913 společně s bývalými kantory.

Výborná je dlouhodobě i spolupráce s Obecním úřadem Trojanovice a především se zaměstnanci restaurace Rekovice. Ti pro všechny účastníky závodu vytvořili příjemné prostředí a velmi ochotně zajistili zázemí a občerstvení v šopě Rekovice.

Počasí nás nezradilo a během závodu nás všechny z modré oblohy zahřívaly podzimní sluneční paprsky. To mělo vliv i na výkony sportovců, protože tratě byly suché a dobře zvládnutelné pro většinu závodníků. Ti běhali na tratích v délce 1,5 km – mladší kategorie a starší dívky až 4 km – středoškoláci.

Soutěžila pětičlenná družstva v šesti kategoriích a konečný výsledek družstva vznikl součtem pořadí čtyř nejrychlejších závodníků. Tři nejlepší jednotlivci a družstva v každé kategorii byli oceněni a vítězná družstva postupují do krajského finále v Bruntále.

Vítězové jednotlivých kategorii:

V kategorii mladších dívek zvítězila Žofie Procházková (Gymnázium a SPŠEI Frenštát pod Radhoštěm) před Lucií Šenkeříkovou (ZŠ Komenského 66, Nový Jičín) a Michaelou Gocálovou (ZŠ Záhuní, Frenštát pod Radhoštěm).

Mezi staršími dívkami byla nejrychlejší Nikola Chovanečková (ZŠ Štramberk), druhá byla Vanda Křížková (Gymnázium Nový Jičín) a třetí Štěpánka Dubcová (ZŠ Starý Jičín).

Kategorii mladších chlapců vyhrál David Řeháček (Gymnázium M. Koperníka, Bílovec) před Šimonem Holubem (ZŠ E. Zátopka, Kopřivnice) a Slavomírem Vavříkem (ZŠ Mořkov).

Mezi staršími chlapci zvítězil David Svoboda (ZŠ Záhuní, Frenštát pod Radhoštěm), druhé místo obsadil Tadeáš Skalka (ZŠ Komenského, Odry) a třetí byl Adam Hrček (ZŠ Alšova, Kopřivnice).

Kategorii středních škol ovládla mezi dívkami Natálie Mynářová (Gymnázium a SPŠEI Frenštát pod Radhoštěm), druhé místo obsadila Petra Krutílková (Gymnázium Nový Jičín) a na třetím místě skončila Tereza Kutáčová (Gymnázium a SPŠEI Frenštát pod Radhoštěm).

Nejrychlejší mezi chlapci středoškoláky byl Lukáš Kvak (Gymnázium a SPŠEI Frenštát pod Radhoštěm), druhé místo obsadil Vojtěch Kremser (Gymnázium M. Kopeckého, Bílovec) a na třetím místě skončil Jakub Mlčoušek (Gymnázium a SPŠEI Frenštát pod Radhoštěm).