„Patnáctičlenná porota rozhodla, že se vítězem stali vsetínští Dazed and Confused, kteří nám určitě ještě nepředvedli všechno a vzhledem ke svému mládí mají před sebou jistě solidní hudební kariéru. Druhé místo vybojovali brněnští startup a třetí putuje do stejného města zásluhou partičky The Desperate Mind,“ prozradil výsledky ředitel soutěže Marek Slonina. A úspěšní finalisté letošní Líhně rozhodně nelitovali svého úsilí – ceny, které pro ně pořadatelé zajistili, by je měly nejen stmelit jako kolektiv v rámci odpočinkových „bandbuildingů“, ale také pomoci v další kariéře.

„Členové vítězné kapely zamíří s CK Gargano na dovolenou do Itálie, vyhráli i hodinky Prim Rock za pětadvacet tisíc korun, nákup v Metalshopu za pět tisíc, nahrávku singlu v GM Studiu v Jablunkově a nějaké to tekuté občerstvení. Ani druhá kapela neodjela s prázdnou, odvezla si například poukazy na Splavení řeky Vltavy se Sportovním-klubem.cz, na merchandising od Crystal Productions za pět tisíc, hudební vybavení od Hudebního světa v Ostravě, či slovenského Melody shopu, nahrávku ve studiu Hard Cafe v Karviné a řadu dalších. Třetí úspěšná kapela pak získala například pobyt v Dolní oblasti Vítkovice s noclehem v Pensionu Silma Rychvald, nahrávku ve studiu AGEUM Přerov, a mimo jiné ideální cenu na vytlumení zkušebny od partnera akusticka-pena.cz,“ vypočítává množství užitečných cen pro hudebníky pořadatel.

S prázdnou neodjely ani skupiny na děleném čtvrtém a pátém místě - Them Switcheroos z Uherského Hradiště a Plující ze Skutče. Dostaly tekuté občerstvení od Radegastu a Stramis drink a Balíčky plné zdraví od společnosti Naturprodukt. Na místě konání pak ještě o poslední ceně pro kapely rozhodli fanoušci, kteří přiřkli pobyt v Dolní oblasti s noclehem v hotelu VP1 Them Switcheroos. Ceny byly připraveny i pro publikum - hlasující si ze soutěže „Tipni si, která kapela bude hrát PRIM“, odnesli stejné hodinky jako vítězná kapela, tyčinky Havlík, ceny pivovaru Radegast a další.

„Řekl bych, že se i, přes řadu všeobecně známých komplikací a omezení, jubilejní ročník vydařil a dík za to patří všem hudebníkům, klubům a organizátorům, ale také zejména nejvýznamnějším partnerům, kterými letos byli: město Havířov, Moravskoslezský kraj, OSA partner, pivovar Radegast, CK Gargano a Prim-hodinky.cz. Děkujeme za důvěru a věříme, že se nám podaří pokračovat v Líhni i dalších dvacet let a najít i nové partnery, kteří podpoří růst hudby v této zemi,“ dodává Slonina s tím, že spousta dalších informacích každý den přibývá na FB profilu soutěže a na www.lihen.cz.

Jan Bartusek

Slezské město Bohumín hraničí s polskou vesnicí Chalupki.
OBRAZEM: Slezané z obou stran. Život na hraničním přechodu Bohumín - Chalupki
Český i Polský Těšín rozděluje Olše, hranice je však na tomto místě velice otevřená.
OBRAZEM: Jak se žije na česko-polské hranici v Těšíně? Bardzo fajnie!
Vánoce 1952.
RETRO. Vánoce se blíží. Zavzpomínejme společně, jaké bývaly v časech minulých