Je již tradicí, že se žáci lyžařského běžeckého kroužku ze ZŠ Tyršova ve Frenštátě pod Radhoštěm účastní lyžařského soustředění. Za velké podpory TJ Frenštát p. R. a vedení školy bylo toto soustředění uspořádáno i v tomto roce.

Třídenní pobyt ve Velkých Karlovicích začínal v pátek 7. ledna. Dvacet dva dětí doprovázeli čtyři trenéři, kteří měli připraveno pro děti mnoho pohybových aktivit. Protože ve Frenštátě a v okolí všechen sníh roztál, všichni se smířili s tím, že se na běžky nepostaví. Po příjezdu do Velkých Karlovic nás čekalo překvapení. Našli jsme místa, kde se dalo běhat na lyžích.

Děti z Tyršové potěšily seniory z Domova Hortenzie adventním kalendářem.
Děti z Tyršové potěšily seniory z Domova Hortenzie adventním kalendářem

Hned po ubytování v Pensionu Školka jsme všichni s elánem vyrazili s běžkami na zasněžené louky. Děti se zdokonalily v technice jízdy, naučily se stoupat do kopce, plužit a také si zahrály hry. Večer se všichni pobavili při společenských hrách.

V neděli jsme navštívili zajímavá místa Beskyd. Prohlédli jsme si Velké Karlovice, zajeli jsme na Bílou a prošli se kolem Černé Ostravice. Do Frenštátu se všichni vrátili unaveni, ale obohaceni o spoustu nových zážitků.

Milena Novotná, vedoucí kroužku v běhu na lyžích

Mikulášské nocování školní družiny ZŠ Tyršova.
Mikulášské nocování školní družiny ZŠ Tyršova 913 ukázalo statečnost dětí