S vydatnou finanční pomocí TJ Frenštát p. R. byl zajištěn třídenní pobyt ve Velkých Karlovicích. Odjezd na soustředění byl naplánován na 24. 2. 2023. Teplý předcházející týden však zajistil, že všechen sníh roztál a naše obavy, že si nezalyžujeme, byly velké. Naději na lyžování dávaly bílé hory, takže jsme v pátek vyrazili na Pustevny. Přivítala nás hustá mlha, ale mohli jsme celé dopoledne lyžovat.

V poledne už se všechny děti těšily, až přijedeme do pensionu Školka, kde bylo zajištěno ubytování. Všichni jsme byli překvapeni, že v Karlovicích zůstala místa se sněhem, takže jsme po obědě a potřebném odpočinku vyrazili opět na běžky. Protože sněhu ubývalo, využili jsme v sobotu zajímavý, uměle zasněžený běžkařský okruh, který slouží k přípravě biatlonistů. Lyžování na umělém sněhu mělo u dětí velký úspěch.

Přestože byli všichni po náročném tréninku unaveni, těšili se na večerní program. Děti si zahrály různé společenské, pohybové a taneční hry, při kterých se dobře pobavily. V neděli konečně napadl nový sníh, takže se mohl uskutečnit štafetový závod, který byl pro začínající děti jejich prvním závodem na lyžích. Všechny děti tento závod skvěle zvládly a zasloužily si malou odměnu. Po obědě nastal čas odjezdu domů. Na zpáteční cestě si ještě všichni prohlédli dřevěné sochy v Karlovicích a potom už se těšili, až povypráví rodičům své zážitky.

Text: Milena Novotná
Foto: Lenka Tobiášová