Další dva pokusy, v r. 2018 na ZS v Novém Jičíně a v r. 2019 na ZS v Bohumíně, vylepšit stávající rekord se nezdařily, byť v Bohumíně k dosažení rekordu chybělo pouhých 41 vteřin, což činí cca 250 metrů.

Následné konavirové období udělalo veškerým sportovním aktivitám škrt přes rozpočet. Nicméně, ani tato nedobrá doba nemohla zabránit, aby se Karel Ligocki poctivě nepřipravoval na další rekord. Pokud byly zimní stadióny zcela uzavřeny, trénoval na cestách ve volné přírodě, ale po jejich znovuzprovoznění nevynechal jediný okamžik, aby mohl trénovat na ledě. 

Den otevřených dveří na Tyršovce.
Den otevřených dveří na Tyršovce přilákal stovky návštěvníků

V neděli 3. března 2022 se tedy 66letý suchdolský superman Karel Ligocki dostavil na zimní stadión ve Studénce ke svému pátému pokusu, vylepšit stávající rekord ve 100 km. na čas. Samotný pokus odstartovala v 10:15 hod. komisařka pelhřimovské agentury ,,Dobrý den,“ Klára Klimecká.

Karel vyrazil na trať a v první hodině zajel 162 kol. Jedno kolo 137m. Ve druhé hodině to bylo 155 kol, ve třetí 154 kol a ve čtvrté 149 kol. To už jeho trenér Jan Kopera věděl, že pokud se nic zlého nepřihodí, křeč, nevolnost atd. je rekord na dosah.

Únava a vyčerpání však měly za následek, že Karel viditelně zpomalil. V posledních 20 minutách tedy od svého trenéra dostal pokyn ,,Karle, jedeme na smrťáka.“ To znamená, že ze sebe vydá všechno, kdyby měl duši vypustit.

Z exkurze deváťáků ze ZŠ Tyršova do Osvětimi.
Deváťáci ze ZŠ Tyršova navštívili Osvětim. Smutek a úzkost, popisují žákyně

Ve 14:52 hod. měl Karel za sebou 730 kol = 100,010 km. a paní komisařka Klára Klimecká oficiálně oznámila nově utvořený rekord v čase 4:41:54 hod. Celkově je to už 18. rekord Karla Ligockého zapsaný v České knize rekordů.

Tady je na místě veliké poděkování všem, kteří se na rekordu podíleli. Především supervodičům Petrovi a Pavlovi Mičulkovým, Matesovi a Adamovi Grossmannovým, Jiřímu a Ondřejovi Segeťovým, Danielovi Tomáškovi, Markovi Bemovi, Markovi Kelnarovi a Filipovi Kačírkovi, kteří se svého úkolů, dotáhnout Karla k rekordu, zhostili na výbornou. Dále patří poděkování předsedovi HC Studénka Martinovi Tomáškovi, za umožnění uskutečnění pokusu, ledařům Milošovi Bechnému a Alanovi Bittnerovi za vynikající led a v neposlední řadě všem příznivcům, kteří přišli Karla v jeho úsilí podpořit.

Jan Kopera

Za historií, přírodou i kulturou do Kravař ve Slezsku.
Kam na výlet? Kravaře ve Slezsku okouzlí svou novogotikou i kulturním vyžitím
Senioři plavali štafetu „přes La Manche“. Za jediný měsíc zdolali téměř pět tisíc kilometrů.
Senioři plavali „přes La Manche“. Za měsíc zdolali téměř pět tisíc kilometrů