Surikata je dokonalý divák. Vše pozorně sleduje, sedí hezky vzpřímeně a nic jí neuteče. Proto jsme k nám na Velikonoce pozvali Rigu, surikatí mámu ze Zoo Zlín.

Chtěli jsme, aby si odpočinula od svých devíti potomků a užila si s námi prodloužený velikonoční víkend.

Likvidace náletových dřevin na hrázi Větřkovické přehrady u Kopřivnice
FOTO, VIDEO: Větřkovická přehrada prokoukla. O víkendu ji čistili dobrovolníci

A výsledek? Bylo to báječné!!!

Ukázalo se, že Riga miluje kulturu. Navštívila všechny frenštátské kulturní stánky! Pištěním dokonale prověřila akustiku velkého sálu Domu kultury!

Surikatí máma ze Zoo Zlín zažila parádní víkend na Frenštátsku.Surikatí máma ze Zoo Zlín zažila parádní víkend na Frenštátsku.Zdroj: archiv Městské kulturní středisko, Frenštát pod Radhoštěm

Prošmejdila všechny regály v naší krásné knihovně! Panáčkovala v autokempu. Označkovala všechna místa v Amfiteátru na Horečkách!

Zoo Zlín rozběhla nový projekt, jak mohou návštěvníci zahradu podpořit. Jmenuje se Mám zvíře na víkend a virtuálně umožní vzít si oblíbené zvíře domů na víkend. Prozatím je možné vybírat z pětice zvířat, lidé si tak mohou na víkend 'zapůjčit' slona, lva, lachtana, lenochoda, kiviho a žirafu. Více info ZDE.

Jakmile zjistila, že orlice Hedvika na vzdušném chodníku na Naučné stezce Beskydské nebe je dřevěná a že jí neublíží, lehla si k ní do hnízda!

Riga ale také ukázala, že je zdatná turistka. Vyšlápla si s námi na Velký Javorník, kde měla sníh až po krk!

Jen co se potom zahřála u krbu, šla se s námi otužovat do jezírka. Zkrátka Riga nezklamala!!!

A doufáme, že ani my ji.

Zuzana Kalinová,
Městské kulturní středisko
Frenštát pod Radhoštěm

Také jste si na víkendu ‚vypůjčili‘ vaše oblíbené zvíře ze Zoo Zlín v Lešné? Co jste s ním podnikli? Napište nám a pošlete i fotografie, jak jste se o víkendu pobavili. Podělte se o vaše zážitky s našimi čtenáři nebo je tímto nápadem inspirujte. Snímky a text nám pošlete na liba.matlova@denik.cz a my je rádi zveřejníme na našem webu ve čtenáři reportérovi.

Ve Frenštátě zdobili Velikonočně Vánoční stromeček.
Ve Frenštátě nazdobili velikonočně vánoční stromeček, letos už podruhé