Je to vždy přehlídka toho nejlepšího z tanečních škol, kterých letos přijelo 139. Nejpočetnější výpravou byly školy české s počtem 64, jež profitovaly z výhody domácího prostředí. Tradičně mají silné zastoupení školy z Polska a Ruska, ale i z Ukrajiny, Kazachstánu. Přijeli tanečníci z Itálie, Německa, Maďarska, Francie, Slovenska, Švédska a Finska. Novou zemí pro tento rok bylo Řecko. Výkony soutěžících hodnotila mezinárodní padesátičlenná porota složená z tanečních mistrů a profesionálních tanečníků.

Skupina THARA reprezentující kopřivnické Taneční centrum, které pořádá kurzy několika uměleckých tanečních forem, letos mimořádně zabodovala téměř ve všech přihlášených disciplínách. Vítězné poháry obdržela nejen za orientální show Jako z pohádek, ale i za step Vzpomínka na Majkla jakož i flamencovou Habaneru na hudbu z opery Carmen. Zlato obdrželo rovněž duo z muzikálu Kočky. Sólové disciplíny již byly úspěšné pouze ve stepu s vítěznou choreografií Zpívání v dešti Mirky Břuskové, která porazila dlouholetou italskou konkurentku, a další sólo tančila Natálie Hruškovská, která vytancovala 4. umístění v oriental clasik disciplíně.

Sedm dní od 9 do 21 hodin se tančilo na třech sálech komplexu Babylon. Každý den bylo připraveno předávání cen s krásným programem a atmosférou, a zatančila i porota. Kopřivničtí tanečníci si tedy z Liberce neodvezli jen poháry a medaile, ale i nezapomenutelné zážitky.

Děkujeme všem zúčastněným a rovněž i městu Kopřivnice za příspěvek na reprezentaci.

Mirka Břusková, Taneční centrum Relax.z.s.