V letní sezoně tu na vás čeká spousta tras pro horskou cyklistiku a pěší výlety. Javorový vrch je známým centrem paraglidingu a pokud máte dost odvahy, můžete se proletět na tandemu.

V areálu Horského střediska Javorový vrch naleznete také lanové centrum Javorový.

Svou polohou v nadmořské výšce téměř 950 m.n.m je nejvýše položeným lanovým centrem v Beskydách a patrně i v České republice.

10. ročník festivalu Horečky, pátek 9. července 2021.
FOTO: Svaz českých bohémů rozvášnil Horečky. Wohnouti ví, jak na to

Překážky se pohybují ve výškách od 5 do 10 metrů, takže adrenalin se začne uvolňovat už při výstupu na první plošinu. Umocnění pocitu beztíže nad zemí zajistí 5 lanových sjezdů na kladkách v délce od 15 do 40 m.

Vlastní lanové centrum tvoří základní okruh o délce cca 280 metrů, přičemž si sami můžete volit cestu a druh překážek v závislosti na vašem požadavku obtížnosti, fyzické náročnosti a atraktivnosti překážek.

I jezírka s lekníny tady najdete
Arboretum Makču Pikču, botanický klenot na úpatí Nízkého Jeseníku

Nejmenší návštěvníci se mohou vyřádit v dětské zóně, kde je pro ně připraveno několik nenáročných lanových překážek tak, aby byla maximalizována jejich bezpečnost.

V areálu střediska se nachází Turistická chata postavená roku 1895 s útulnou restaurací pro 90 osob s výbornou kuchyní. Turistická chata s lyžařskou chatou nabízí nocleh 90 rekreantům.

Dva favorité na startu Bartosz Misiak a Tomáš Štverák (zleva).
Rekordnímu Štverákovi gratuloval na Horečkách skokan Janda
4.Ročník Novojičínské Tlapy, červen 2021.
VIDEO: Do Nového Jičína se vrátil populární Armwrestling
Pískoles 2021. Jedinečná výstava soch z písku na Pustevnách
FOTO: Na Pustevny se vrací Pískoles, dobročinná výstava soch z písku