Letošním ročníkem nás provázel Marian Friedl se svým pořadem "Od rákosu ke klarinetu". Představil nám historický vývoj tohoto poněkud složitějšího hudebního nástroje.

V 10 hodin se na stejném místě předávala ocenění starostou města. Poprvé bylo možné prohlédnout si prezentaci nálezů Archeologického klubu v Příboře. Tuto výstavu můžete zhlédnout každou sobotu ve sklepení piaristického kláštera.

V úterý 13. září 2022 se po letní pauze zaplnila Výstavní síň Albína Poláška ve frenštátském Domě kultury desítkami návštěvníků, kteří si nenechali ujít slavnostní vernisáž výstavy Frenštát v dějinách času.
Jedinečná výstava historických pohlednic je k vidění ve Frenštátě pod Radhoštěm

Následovala komentovaná prohlídka městem, ve 13 hodin se na náměstí Sigmunda Freuda uskutečnila vernisáž výstavy "Jak se bydlelo ve městě" a o hodinu později došlo na slavnostní odhalení znaku v Kulturním domě Příbor.

Bohatý program byl zakončen od 15 hodin hudebním pásmem Via vitae Comenius s průvodním slovem o J. A. Komenském, které představili Jindřich Macek na loutnu a Jitka Baštová na akordeon.

Pavel Buchta

Tradiční podzimní Srdíčkové dny začínají v pondělí 19. září. Ilustrační foto.
Tváří podzimních Srdíčkových dnů je malý Adámek, do ulic vyrazí dobrovolníci
Dny NATO 2022 se uskutečnily i za chladného počasí ke spokojenosti všech návštěvníků.
OBRAZEM: Technika, která nás chrání. Dny NATO 2022 čtenářským objektivem