Hudba ve všech podobách zněla včera od tří hodin odpoledne centrem starobylého Příbora. Na Dni s Deníkem totiž předvedli své umění žáci místní Základní umělecké školy, která je známá hned několika orchestry. Na rozpálené dlažbě ale desítkám lidí ukázali nejen vnady i místní mažoretky, po nichž přišly na řadu členky skupiny Dance Point. Nechyběl ale ani bojový tanec cappoeira či výtvarná soutěž s Radiem Čas.

Ještě než ale měli lidé možnost zhlédnout téměř dvouhodinový maraton zábavy, vysvětlil jim starosta Milan Strakoš, jak je to ve městě s kulturou a zábavou pro mladé či prodejem bytů. „Je pravda, že s kulturou trochu problémy máme,“ přiznal první radní a pokračoval: „Týká se to hlavně té mladší generace nad patnáct, dvacet let. Ti starší jsou spokojení.“ Strakoš uvedl, že město dává granty, ale to je zřejmě k vyplnění volného času teenagerů málo.

To se sportem to je z výpovědi Strakoše lepší. „Pracuje tady spousta klubů a oddílů, je v nich organizována asi tisícovka lidí. Jen letos jsme tady pořádali hned několik republikových šampionátů,“ vyzdvihl starosta a připomněl úspěch basketbalových minižákyň, které před nedávnem na domácí půdě vybojovaly republikové stříbro.

Ačkoli kamenné dláždění náměstí, jenž je ze tří stran lemováno podloubím, bylo v plné palbě slunečních paprsků, lidem se vystoupení hudebních a tanečních skupin líbilo. „Přišla jsem se podívat na dceru sousedky. Kdybych ale nedostala do schránky mimořádné číslo Deníku, ani bych nevěděla, že něco tak hezkého na náměstí bude,“ prozradila třitřicetiletá Eva, která do centra zavítala s dcerou, synem i manželem.