Movitý byznysmen Benýšek nyní oznámil svůj záměr ucházet se ve stranických primárkách o pozici jedničky kandidátky, cílem je pro něj post olomouckého primátora.

"Jako aktivní občan, dobrý hospodář a otec bych chtěl nabídnout své zkušenosti coby budoucí primátor Olomouce. Rád bych se zasadil o to, aby nejen moje děti žily ve společnosti, která má budoucnost, v prostředí, které je zdravé sociálně, ekonomicky, hodnotově i ekologicky," řekl Richard Benýšek.

Zrenovované bytové domy ve Větřní. To má ve svém majetku téměř osm stovek bytů.
Větřní musí odmítat zájemce o bydlení. Obřímu bytovému fondu navzdory

Známý podnikatel, vystudovaný zemědělský inženýr, je členem olomoucké ODS od 90. let minulého století, loni byl zvolen místopředsedou městské organizace. Richard Benýšek je dnes podnikatelsky aktivní především v oblasti zemědělství a lesnictví, v minulosti působil coby krizový a transformační manažer řady firem, byl také vlastníkem hokejové Slavie. Patří mu řada nemovitostí a pozemků, na Běleckém mlýně provozuje penzion a rekreační areál, je také majitelem zámku Přemyslovice.

Major: Jsme teprve na začátku

Vedení olomoucké buňky zatím jména jednotlivých kandidátů na lídra pro boj o radnici blíže nekomentuje.

"Richard Benýšek nám svůj záměr oznámil minulý týden na jednání naší místní rady. Jsme teprve na počátku našich primárních voleb. Předpokládám, že kandidátů bude více a utkají se o post lídra ve zmíněných primárkách," potvrdil Benýškovu kandidaturu Martin Major, předseda olomoucké ODS a současný náměstek olomouckého primátora. 

Samotné komunální volby jsou za necelý rok. "Jedná se o strašně dlouhý časový horizont. Ještě nemáme stanovené datum našich primárek. První debata o komunálních volbách bude až příští týden. Máme sněm, který se bude věnovat primárně něčemu jinému. Jedním z bodů ale bude příprava komunálních voleb," řekl Deníku Major.

Rodina bydlí v domě pár kroků od radnice
Lidi z Golčova Jeníkova trápí agresivní rodina. Místostarosta: Volejte radnici

Richard Benýšek je současným místopředsedou olomoucké organizace ODS a veřejně je známé, že je významným sponzorem strany. V podnikatelském prostředí je známý především jako někdejší "zlý muž" tragicky zesnulého Petra Kellnera.

Olomoucká ODS získala v posledních komunálních volbách 10,91 procent hlasů a pět mandátů v městském zastupitelstvu. Obdobný výsledek: 10,56 procenta získala strana v Olomouci i v krajských volbách na podzim 2020.

Výrazný posun vpřed naznačily nedávné volby do sněmovny, kdy se ODS v rámci koalice SPOLU vyšplhala na 26,60 procenta.