Bývalý obránce Baníku Ostrava, s nimž v roce 2004 vybojoval mistrovský titul, oblékal také dres Hradce Králové, Žiliny, Kladna a Hlučína. Na lavičce Vítkovic devětačtyřicetiletý kouč na přelomu roku vystřídal Karla Semelku.

Utkání 39. kola hokejové extraligy: HC Vítkovice Ridera - Bílí Tygři Liberec, 20. ledna 2023, Ostrava. brankář Vítkovic Aleš Stezka.
Vítkovický Stezka o zázračném zákroku: Nikdy se nechci vzdávat. Co řekl soupeř?

„Museli jsme reagovat na aktuální situaci, kdy tým potřeboval nutně okysličit. Rozhodli jsme se angažovat trenéra Drozda, bývalého skvělého hráče i kouče se zkušenostmi s trénováním v Baníku či Hlučíně. Věříme, že to týmu pomůže. Já nově budu v roli manažera A-týmu hledat posily, abychom to na jaře zachránili,“ vysvětlil zmenu Karel Semelka na webu klubu.

„Přicházím pomoci. V Baníku jsem byl spokojený, leč porvat se s Vítkovicemi o záchranu je pro mě velká výzva, kterou jsem se rozhodl přijmout,“ prozradil Peter Drozd.

Florbalistky Vítkovic ve finále Českého poháru 17. 1. 2023 v Brně rozstřílely Tatran Střešovice 11:0 a obhájily cennou trofej.
Senzace: vítkovické Rytířky ve finále poháru smetly s nulou Tatran. Podívejte se

Z kádru posledního celku MSFL odešli Kovařík, Květon, Něměc, Hrušovský, Pecuch a Kebísek, případné možné posily kouč zatím testuje.

Přípravu na jaro zahájil tým 10. ledna a po týdnu sehrál minulou sobotu první zápas v Polsku s „béčkem“ Gorniku Zabrze (1:4), kde se zranil Aleš Mooc (zlomenina prstu na noze).

Další přípravný duel čeká Vítkovice v sobotu 21. ledna od 10 hodin na Bazalech proti Hlučínu. V plánu jsou také utkání s polskou Wodzislawí, rezervami Opavy a Karviné.

Basketbalistky SBŠ Ostrava ve čtvrtfinále Českého poháru 18. 1. 2023 v hale Tatran porazily KP Brno 84:83 a poprvé v historii klubu postoupily do Final 4.
OBRAZEM: SBŠ přepsala historii pod koši, postoupila do semifinále Českého poháru

Příprava: Gornik Zabrze B - MFK Vítkovice 4:1 (1:0)

Branka Vítkovic: 61. Hloch.

Sestava Vítkovic: Košický (46. Matěj) - Tamajka, Bystřičan, Raška, Dolba (57. Surovec) - Repa (46. Hloch) (73. Tkačík), Mooc (23. Vrbka), Žák, Hučko (70. Matejov) - Rehwald (46. Segeťa) - Raab (46. Richtár). Trenér: Drozd.