Jedna etapa skončila, ta nová v Novém Jičíně začíná. „Po dvou a půl letech jsme se rozloučili s Pavlem Hajným, A tým převzal Alois Skácel, se kterým se znám ještě z Opavy,“ řekl předseda klubu Petr Hurta. „Hráči se vyjádřili, že by měli rádi zkušenějšího trenéra, než někoho, kdo by přišel třeba z dorostu,“ podotkl. To Skácel splňuje, naposledy vedl Hlučín v MSFL a předtím působil mimo jiné ve Zlíně a dělal asistenta Jaroslavu Hřebíkovi u reprezentační devatenáctky, se kterou získal stříbro z mistrovství Evropy.

„S panem Hurtou jsme se sešli, pak jsem si vzal ještě čas na rozmyšlenou a nakonec jsem nabídku vzal,“ vysvětlil Skácel. „To jsem ale ještě nevěděl, že odejde sedm zkušených hráčů ze základu,“ posteskl si. „Ty poslední tři týdny byly pro mě asi nejtěžší v kariéře,“ dodal.

Vstup do nového působiště každopádně Skácel zvládl, v předkole MOL Cupu Nový Jičín porazil nováčka divize Polanku nad Odrou jasně 3:0.

„Mužstvo se teprve tvoří, máme mladý tým, kluci si musí zvyknout na nový způsob hry. Odehráli jsme slušné utkání, ale je ještě spousta věcí, na kterých je třeba pracovat,“ zhodnotil Skácel zápas. Dvě branky vstřelil Smolarčík a jednu Janovský. V dalším kole poháru se Nový Jičín utká s Frýdkem-Místkem.