„Se střílením branek potíže nemáme, ale trápí nás defenzíva, dostáváme docela dost branek. Od nového trenéra si slibujeme, že se naše obranná hra zlepší, což se promítne i do výsledků,“ řekl pro klubový web František Šturma, generální manažer FK Třinec.

Pulpit, šestapadesátiletý rodák z Prahy, který v minulosti vedl třeba Baník Ostrava, Sigmu Olomouc, Viktorii Plzeň, Vítkovice nebo Frýdek-Místek, si odbude premiéru na třinecké lavičce ve středečním zápase 7. kola MSFL na hřišti Valcířů. Derby začne v 16 hodin.

Pulpit má s trénováním bohaté zkušenosti, během kariéry vystřídal velké množství klubů. Jen od roku 2021 vedl Blansko, Viktorii Žižkov, Vysoké Mýto a Baník Sokolov. Západočeský celek se mu však v předešlém ročníku ČFL zachránit nepodařilo a přišel pád do divize a konec angažmá.

Vedení Třince odvolalo kouče Romana Westa po páteční remíze 2:2 na hřišti zlínské rezervy. Slezané pod jeho vedením uhráli v šesti zápasech 11 bodů za tři výhry, dvě remízy a jednu prohru při celkovém skóre 14:10. V tabulce to aktuálně stačí na šesté místo.