Utkání se původně mělo hrát v Břidličné. „V Břidličné ale nebyl způsobilý terén, proto jsme domluvili, že se bude hrát u nás. Očividně nám to nesvědčilo. Zápasy s týmy ze spodku tabulky vůbec nezvládáme,“ přiznal trenér Bílovce Jan Woznica. „U nás byl terén hodně podmáčený, nedalo se na něm hrát,“ vzal si slovo trenér Břidličné Jaromír Lukášek. „Chci tímto Bílovci poděkovat, že nám umožnil hrát na jeho půdě,“ dodal jedním dechem.

Očekávané ofenzivní manévry domácích se nekonaly. „Naše taktika byla jasná. Chtěli jsme hrát zezadu a na soupeře si počkat. To nám vycházelo,“ pochvaloval si Jaromír Lukášek. Ve 41. minutě Kovohutě udeřily. Krayzel vyvážel míč, jenomže zakopl o drn a spadl. Balon se nakonec dostal k Adamovskému, ten odcentroval a Veselý poslal hlavou hosty do vedení.

Bílovec - Valašské Meziříčí 2:0
Bílovec bavil dobrým fotbalem. Mohli jsme vyhrát vyšším rozdílem, řekl kouč

Po přestávce měl Bílovec dobrou pasáž. Ovšem během ní inkasoval. Hosté kopali rohový kop a Bala je poslal do dvoubrankového vedení. „Z naší strany to bylo bez pohybu, bez náboje. Mysleli jsme si, že se soupeř porazí sám. Tyhle zápasy nezvládáme v hlavách. Břidličná vyhrála zaslouženě,“ podotkl trenér Bílovce Jan Woznica a dodal: „Prakticky za celé utkání jsme si nevypracovali vážnější šanci.“

Na druhé straně panovala spokojenost. „Jsem rád, že jsme zápas dotáhli do vítězného konce. Tohle vítězství má pro nás velkou cenu. Ani Herně to nebylo špatné. Všechny kluky musím pochválit,“ zakončil Jaromír Lukášek.

Bílovec – Břidličná 0:2 (0:1)
Branky: 41. Veselý, 51. Bala. Rozhodčí: Petrásek – Řezníček, Matulík. ŽK: Heinik, Dostál – Ježek, Kirschbaum. Diváci: 50.
Bílovec: Minařík – Kollek, Heinik, Krayzel, Podraza (77. Dluhoš) – Dostál, Gajdošík, Mozol (60. Melecký) – Limanovský, Krömer (60. Tomášek), Jelen (70. Kunz). Trenér: Jan Woznica.
Břidličná: Vyklický – Češek (91. Kostera), Jelínek, Kirschbaum, Bala – Adamovský (88. Moravec). Hoffmann (73. Kryl), Žídek, Tögel, Ježek – Veselý. Trenér: Jaromír Lukášek.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...