„V létě jsme začali s přestavbou kádru. Po podzimu jsme na čtvrtém místě, na první flek ztrácíme šest bodů, takže z tohoto hlediska může u nás panovat spokojenost,“ řekl úvodem bílovecký kouč Jan Woznica. „Na druhou stranu jsme mohli mít bodů více. Mrzí nás ztráty s papírově slabšími týmy. Nezvládli jsme zápasy s Břidličnou, Řepištěmi nebo Jeseníkem,“ dodal jedním dechem. „Navíc tyto ztráty přišly v domácím prostředí,“ řekl ještě kouč Bílovce.

Přitom s týmy z první osmičky nezvládl Bílovec pouze duel s Hlubinou. „Neměli jsme problém se soupeři z vrchu tabulky, což je potěšující,“ pokračoval v povídání Jan Woznica.

Kopřivnice veze bod ze Žďáru
Kopřivnice veze cenný bod ze Žďáru, trenér Kuděla hráče chválil

Během letní přestávky došlo k hráčské obměně. „Kluci kteří přišli, potvrdili to, proč jsme je chtěli přivést. Vyzdvihnout musím Matěje Krömera. Šlo pro něj o první půlrok v dospělém fotbale a adaptaci zvládl skvěle. S pěti góly byl naším nejlepším střelcem,“ chválil trenér. „Po odmítnutí Macíčka jsme na kraj obrany přivedli Lukáše Kollka. Ten sice prošel mládeží Opavy a Baníku, mezi dospělými měl ale zkušenosti pouze krajského přeboru. Jeho příchod k nám hodnotím velmi kladně. Pokud bude na sobě pracovat, má navíc, než na divizi,“ míní Jan Woznica.

Co se týká změn v kádru, tak ty se příliš velké očekávat nedají. „Nebude to jako v létě. Možná odejdou hráči, kteří byli málo vytížení. Nejsme ale produktivní. Proto bychom chtěli přivést koncového hráče. Sondujeme situaci okolo Pavla Střelce, který momentálně hraje MSFL za Frýdek – Místek. Už jsme s ním na téma návratu hovořili,“ přiznal bílovecký stratég. Mluví se také o příchodu Marka Staňka, který v minulosti patřil k velkým oporám Nového Jičína. „Je pravdou, že náš zájem o Marka trvá,“ přiznal Jan Woznica.

Zimní přípravu odstartují v Bílovci 10. ledna. Prověří je, že béčko Karviné, Hlučín, devatenáctka Frýdku – Místku, Nové Sady a devatenáctka ostravského Baníku.