„Tak už to ve fotbale chodí. U nás v Bílovci to máme postavené tak, že pokud hráč nebo trenér dostane nabídku z vyšší soutěže, nebudeme mu bránit v odchodu. Je to svým způsobem pro nás i signál, že práci u nás děláme dobře,“ řekl šéf bíloveckého klubu Peter Šloff. „Honzovi přejeme v jeho novém angažmá hodně štěstí,“ podotkl předseda bíloveckého klubu.

Náhradu za Jana Woznicu ještě nemá. „Abych pravdu řekl, nebyl k tomu časový prostor. O víkendu jsme u nás měli velký mezinárodní žákovský fotbalový turnaj. Byla s tím spousta starostí. Áčko tak muselo jít stranou,“ přiznal Peter Šloff, který v klubu má na starosti i oddíl volejbalu.

Nový kouč bude znám do Vánoc. „Chceme trenéra, který dostane smlouvu na tři roky a musí mít cit pro mladé fotbalisty. Máme šikovné kluky v devatenáctce a rádi bychom je adaptovali do seniorského fotbalu,“ nastínil Peter Šloff.

U žákovské kategorie U14 působí v Bílovci uznávaný trenér Martin Štverka. „Tady tento posun není reálný. Martin totiž před nedávném kývl na nabídku z divizních Vítkovic,“ řekl šéf Bílovce.

Na otázku, zda by se on sám posunul k týmu dospělých, řekl: „Tato varianta není příliš pravděpodobná. Mám dost své práce i ve volejbalovém oddílu.“