Padušák s Koschatzkým mají namířeno do Rakouska. Dresler odchází do Petřvaldu, Zavadil do Havířova, Kröhmer do Chlumce nad Cidlinou a Dluhoš do Pusté Polomi. V týmu už nebude pokračovat ani zkušený záložník Mozol, o kterého je zájem v Krnově. „Potřebovali jsme kabinu trochu okysličit. Odchody byly plánované,“ řekl trenér Bílovce Jan Woznica.

Náhrady jsou na cestě. Mezi nové tváře se řadí Jan Hřivnáč z Krnova. Jedná se jednadvacetiletého odchovance Komárova, který také oblékal dres Kravař a olomoucké Sigmy. Dalším nováčkem je o rok mladší Daniel Frébort. Ten je kmenovým hráčem Hlubiny. Zahrál si také za ostravský Baník, Hlučín a Zlínsko. V řešení je také Dominik Kuča z Břidličné. Nabídku dostal i devatenáctiletý Adam Sedláček. Syn bývalého ligisty svou dosavadní kariéru strávil ve Slezském FC Opava.

„Tímto ještě příchody uzavřeny. Není vyloučeno, že se u nás objeví třeba ještě někdo z Hlubiny, která postoupila do MSFL. Tamější kluky dobře znám, což je výhoda,“ přiznal kouč Bílovce.

Bílovec měl radaru ještě Pyclíka s Opatřilem. Oba fotbalisté Frenštátu nakonec ale zamířili do týmu divizního nováčka z Petřvaldu na Moravě. „Měli jsme o ně zájem. Jenomže jsme nebyli schopni konkurovat finančním podmínkám Petřvaldu. Nevidíme důvod hráče přeplácet,“ zakončil Jan Woznica.

Letní přípravu odstartuje Bílovec osmého července. Na programu jsou také čtyři zápasové prověrky. Tým trenéra Jana Woznici narazí na Vsetín (10. 7.), Nové Sady (13. 7.), SFC Opava B (17. 7.) a Šternberk (20. 7.). Generálku pak obstará zápas předkola MOL Cupu.