Fotbalisté Nového Jičína totiž zvítězili na Ostravsku 5:2 a už v sobotu (15.00) přivítají Dětmarovice, za které nastupují exligisté Zbyněk Pospěch a Tomáš Mičola.

Novojičínským výrazně napomohla brzká branka, když Opatřil našel Pyclíka, jehož ještě vychytal někdejší Baníkovec Andrejko, ale pohotový Urbanovský už zařídil těsný náskok. Hosty pak podržel výtečným zákrokem Tichánek, jenž tentokráte nastoupil místo Ognjanova, jenž za vyloučení v minulém utkání inkasoval dvouzápasový distanc. Po půlhodině se z pozice stopera vysunul kapitán Švec, jehož rána šťastně tečoval Pyclík, jenž svým osmým zásahem v sezoně upravil na 2:0. 

Novojičínská aktivita přinesla do přestávky ještě třetí trefu, když zatáhl míč Wolf a mladík Klepáč se mohl radovat z první trefy v mužské kategorii. „První poločas rozhodl. Hodně důležitá byla naše brzká branka a ve zbytku prvního poločasu už jsme pak byli lepším týmem,“ sdělil trenér FK Nový Jičín Pavel Hajný, jenž stále nemohl počítat s nemocným Macíčkem, ke kterému přibyl zraněný Kiss Farkas.

Do sestavy se naopak vrátil uzdravený zadák Javorek, jenž se Heřmanicím připomněl krátce po změně stran, když dorážel předchozí přímý kop Pyclíka, který zazvonil o tyč.

Čtyřbrankový náskok se však po hodině hry o polovinu zmenšil, když novojičínské uspokojení potrestal Tomšů, jenž dvěma góly v rychlém sledu snížil na 2:4. Větší drama už však nepřišlo a v závěru ještě přidal definitivní štempl na vítězství Nového Jičína po individuální akci Opatřil. 

„Zápas jsme si na chvilku sami zbytečně zkomplikovali, když jsme dvakrát inkasovali po našich laciných chybách. Pak už se to ale uklidnilo, opět jsme byli více na míči a zápas jsme v klidu dohráli,“ doplnil Hajný po sezónní výhře číslo osm.

FC HEŘMANICE SLEZSKÁ – FK NOVÝ JIČÍN 2:5 (0:3)

Branky: 61. a 62. Tomšů – 12. Urbanovský, 31. Pyclík, 39. Klepáč, 49. Javorek, 82. Opatřil. ŽK: Půda, Martynek – Opatřil. Rozhodčí: Marek – Kolář, Marinč. Diváci: 240.

FK Nový Jičín: Tichánek – Wolf, Švec, Nippert, Javorek – Urbanovský (86. Mička), Juříček, Staněk, Klepáč (62. Preči) – Opatřil – Pyclík. Trenér: Hajný.