V prvním poločase byl Bílovec lepším týmem. Měl více ze hry a hlavně se dostával do šancí. Ty největší měli Gajdošík, Heiník a Krömer. Krnovský gólman Rolný ale čaroval. „Byli jsme herně lepším týmem. Krnov jsme přehrávali. Škoda jen, že jsme hořeli v koncovce,“ litoval trenér Bílovce Jan Woznica. „Krnov držel brankář Rolný, který byl jednoznačně nejlepším hráčem na trávníku,“ podotkl šéf bílovecké lavičky. „První poločas byl našem podání katastrofální. Byli jsme u všeho pozdě. Soupeř byl více na míči a měl šance. Nás naštěstí podržel brankář Rolný. Kdybychom prohrávali 0:2, nikdo by se nedivil,“ zlobil se krnovský kouč Gustav Santarius.

Frenštát - Bruntál 5:1
Frenštát má první výhru. Hvězdou Ondřej Pyclík, autor hattricku

Po přestávce se obraz hry trochu změnil. „Naše aktivita trošku opadla, i tak to bylo ale pořád herně slušné. Krnov už jsme tolik nemačkali. Avšak do šancí jsme se dostávali,“ podotkl Jan Woznica. Ty největší měli Gajdošík s Dostálem. „Museli jsme si některé věci vyříkat. Naše hra byla opravdu špatná,“ přiznal trenér. Jak se nakonec ukázalo, poločasová bouřka pomohla. „Druhý poločas byl v našem podaní podstatně lepší. V době našeho tlaku, měl paradoxně velkou tutovku Bílovec. Tu jsme nakonec přežili,“ vracel se k druhé půli Gustav Santarius. V 71. minutě chyboval hostující Tomášek, který doslova namazal Keragemu a ten chladnokrevně překonal Minaříka. defenzíva Bílovce chybu. K míči se dostal Kerage a chladnokrevně zavěsil – 1:0. O sedm minut později udeřil Krnov znovu. Na 2:0 dával Sklenařík. „Závěr jsme si už pohlídali. Je to pro nás velmi cenné vítězství. Za druhý poločas zaslouží hráči pochvalu. Na jedničku opět pracovala naše defenziva,“ zakončil Gustav Santarius.

„Zápas jsme si prohráli sami. Udělali jsme chybu, kterou soupeř dokázal potrestat. I to se fotbale stává. Následně jsme otevřeli hru a Krnov nám dal druhý gól. Sice jsme prohráli ale v naší hře bylo hned několik dobrých momentů. V naší sestavě se objevilo hned několik mladých hráčů, a to je přesně cesta, po které chceme jít,“ uzavřel Jan Woznica.

Krnov – Bílovec 2:0 (0:0)
Branky: 71. Kerage, 78. Sklenařík. Rozhodčí: Čampišová – Slabý, Habermann. ŽK: Igbinoba, Havlíček – Kollek. Diváci: 426.
Krnov: Rolný – Sabo, Swiech, Igbinoba, Havlíček – Mráz, Lavrovič (46. Tümmler) – Hřivnáč (72. Sklenařík), Václavek (72. Miškev), Kerage (87. Zrník) – Tilkeridis (90. Groda). Trenér: Gustav Santarius.
Bílovec: Minařík – Kollek (79. Dluhoš), Tomášek, Heiník, Melecký – Koschatzský. Dostál (57. Mozol), Krayzel – Zavadil (79. Podraza), Krömer (69. Kunz). Gajdošík. Trenér: Jan Woznica.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...