„Bílovec je moje srdcovka, jinde bych už fotbal nehrál,“ svěřuje se Michal Seidler. „V klubu jsem fotbalově vyrostl. Rád mu pomohu, když bude potřeba. Takovou máme domluvu i s trenérem Honzou Woznicou,“ přibližuje třiatřicetiletý fotbalista.

Na fotbal v rodném městě má momentálně více času, neboť hraje profesionálně futsal za TS Podbeskidzie Bielsko-Biała. „Je pravdou, že pokud máme jeden trénink, jezdívám domů. Je to jiné, než když jsem hrával za Spartu nebo Plzeň. Nikam se ale netlačím, ať raději hrajou mladí. Jsem s trenérem domluvený, že naskočím, když bude potřeba. Nemám problém si sednout na lavičku,“ podotýká Michal Seidler.

Bílovci se letos daří. Po pěti kolech vede tabulku divize F. „V Bílovci je nyní výborně složený tým. Trenér Woznica přivedl mladé hráče, kteří s těmi zkušenými - jakými jsou Dostál, Limanovský nebo Minařík - tvoří skvělý mix,“ chválí Michal Seidler.

Jakubčovice braly první výhru.
Z jasného zápasu drama, Jakubčovice spasil kanonýr Ďurica

Jako fotbalista prošel ostravským Baníkem, Fulnekem, Vítkovicemi, Svitavami nebo Dolním Benešovem. „Hodně rád vzpomínám na Dolní Benešov, kde tehdy dělal fotbal pan Machovský. Přišel jsem tam z dorostu Baníku, šlo vlastně o mou první zkušenost s dospělým fotbalem. V týmu byli ostřílení borci. Celkově hodnotím toto angažmá pozitivně,“ vzpomíná na dolnobenešovskou štaci Michal Seidler. Poté si zahrál odchovanec Bílovec ještě třetí ligu za Fulnek.

V té době měl už jasno, že jeho velká kariéra bude spokojena s palubovkami. „Futsal mě úplně pohltil. Ve fotbale mi řekli, že budu třináctý, čtrnáctý hráč,“ poznamenává.

Svou futsalovou kariéru započal Michal Seidler v Jistebníku, následovalo krátké hostování v Pinerole Bratislava a pak přišel velký přestup. Tři sezony strávil futsalový virtuos v brněnském Tangu. Hrával také za Slov-Matic Bratislava, maďarský Győri ETO Futsal Club, polský Rekord Bielsko-Biała, pražskou Spartu Prahu a Interobal Plzeň. „Prošel jsem si všemi kluby Visegrádské čtyřky. Všude se mi líbilo, nikde jsem neměl problém. Hodně dobré to bylo v Maďarsku, tým byl zajímavě poskládaný, vše značka ideál,“ vykládá devítinásobný futsalista roku.

Aktuálně působí v polském profesionálním týmu TS Podbeskidzie Bielsko-Biała. „Chtěl jsem se vrátit blíže k domovu. Po dálnici to mám hodinku domů, takže pohoda,“ pochvaluje si futsalový univerzál.

Michal Seidler je největší futsalovou hvězdou nejen v Česku, táhne národní tým, na svých štacích sbíral mistrovské tituly. „Bylo by hezké vyhrát mistrovství světa,“ zakončuje s úsměvem.