Sezonu odstartoval na lavičce Frenštátu trenér Roman Kučerňák. Tým ale pod jeho vedením neměl výsledky a proto tři kola před koncem podzimní části došlo ke změně. Kormidla se chopil Roman Bartoš, který se z hráčské role převtělil do té trenérské. Tato změna byla povedeným impulzem. Beskyd pod jeho vedením urval sedm bodů a odpoutal se ze spodních pater tabulky. Remizoval 2:2 v Havířově, porazil favorizovanou Hlubinu 2:0 a vyhrál 3:2 v Řepištích. „Roman tým nakopl hodně slušně. Získali jsme sedm důležitých bodů,“ podotkl šéf frenštátského klubu Ivo Maruchnič.

Nicméně v jarní části Roman Bartoš tým nepovede. „Roman odvedl slušnou práci. Řešili jsme, co dál. Bereme ho jako hráče. Začne s týmem zimní přípravu, uvidíme, jak na tom bude zdravotně,“ poznamenal Ivo Maruchnič.

BK Opava - Sršni Photomate Písek 105:94
VIDEO: Opavský basketbalový příběh Ivana Trojana i pusa od Petra Czudka

Vedení klubu nakonec přivedlo na post hlavního kouče Zdeňka Cieslara. „Má velkou chuť pracovat, což je důležité. Navíc se jedná o kvalitního trenéra s velkou hráčskou minulostí. Věřím, že náš tým pozvedne a nebudeme mít existenční problémy,“ přeje si Ivo Maruchnič. Co se týká hráčských změn, tak ty budou podle Iva Maruchniče spíše kosmetického charakteru.

Nový kouč má za sebou i bohatou hráčkou historii. Ligu si zahrál za Vítkovice s Brno. Kopal také za Třinec, NH Ostrava, Smilovice, tři roky hrával také v Rakousku. Je také bývalým mládežnickým reprezentantem. S šestnáctkami dokonce bral zlato na mistrovství Evropy v německém Erfurtu, kde byli jeho spoluhráči například Patrik Berger s Tomášem Řepkou.

Jako trenér si prošel celou třineckou mládeži, dva roky byl také asistentem u druholigového áčka.

„Na práci ve Frenštátu se těším ,protože můj život se točí kolem fotbalu a věřím že mé působení v tomto klubu přinese mnoho příjemných a především pozitivních dnů tak jak tomu bylo doposud při jednání s představiteli klubu,“ řekl pro klubový web Zdeněk Cieslar. „Informace o kádru momentálně sbírám, kdy některé kluky jsem již znal osobně a s jinými sem už měl možnost mluvit a zapůsobili na mě velmi dobrým dojmem. Mým jednoznačným cílem, je aby v klubu fungovala chemie na bázi vedení, trenér a kabina a byli jsme jednotní,“ zakončil nový šéf frenštátské lavičky.