Bývalý prvoligový fotbalista a trenér Třince převzal Frenštát v zimní přestávce. Nakonec ale v mistrovských zápasech tým nepovede. „Domluvili jsme se s vedením klubu na ukončení spolupráce. Bohužel okolnosti mi nedovolily se fotbalu věnovat naplno,“ řekl Deníku Zdeněk Cieslar. „Získal jsem práci, která se nedá skloubit, s práci trenéra ve čtvrté nejvyšší soutěži. Frenštátu přeji jen to dobré. Věřím, že divizi zachrání,“ podotkl dnes už bývalý šéf frenštátské lavičky.

„Je pravdou, že když k nám Zdeněk Cieslar nastupoval, tak nám říkal, že si hledá práci. Tu si našel, s tím, že pokud máme náhradu, tak nás žádá o uvolnění z funkce hlavního trenéra. Rozhodli jsme se mu vyhovět,“ řekl klubový boss Frenštátu Ivo Maruchnič.

Házenkáři Kopřivnice porazili v sobotním utkání 25. kola extraligy Jičín 32:27.
OBRAZEM: Kopřivnice zdolala Jičín, kouč chválil. Kde začne čtvrtfinále s Duklou?

Beskyd řešil personální změnu z vlastních řad. Na pozici hlavního kouče se posunul Roman Bartoš. „Byla to pro nás jasná volba,“ podotkl předseda Beskydu. Čtyřicetiletý útočník totiž Frenštát vedl na konci podzimu a byl velmi úspěšný. Tým pod jeho vedením nasbíral sedm bodů. Zajímavostí je, že Roman Bartoš byl nejlepším střelcem Frenštátu v přípravě. „Ztrácíme tak kanonýra. Věřím, že jako kouč budeš úspěšný a tým v divizi zachrání,“ je optimistou Ivo Maruchnič.

Ke změnám došlo během zimy i v hráčském kádru. Velkými posilami byl měli být hlavně Střelec a Halda. Naopak mimo tým je zatím kanonýr Pavel Klimpar, který momentálně netrénuje. „Zatím v týmu není, jako uzavřené bych to ale nebral, třeba nám na jaře ještě pomůže,“ dal naději šéf Beskydu.

V neděli čeká na Frenštát jarní premiéra, a to na hřišti v Krnově. „Potřebujeme uspět. Krnov je sice favoritem, zbraně ale předem neskládáme,“ zakončil Ivo Maruchnič.

Utkání na krnovském trávníku má výkop ve 14.30 hodin.