„Frenštát beru jako novou výzvu. Jednání s panem Šálkem (sportovní manažer Frenštátu. Poznámka autora) byla konstruktivní a rychlá,“ podotkl Zdeněk Cieslar. Padesátiletý kouč, který jako hráč kopal ligu, zahrál si za mládežnické reprezentace a prošel například Vítkovicemi, Brnem nebo Třincem, má velké zkušenosti i s trenérskou práci. Pod Javorovým si prošel téměř všemi mládežnickými kategoriemi, dva roku působil u druholigového áčka. Nabídka z Frenštátu nebyla jediná. Na radaru ho měl například i Bílovec. „Je pravdou, že nabídek bylo více. Ale jak jsem řekl, ta frenštátská byla hodně zajímavá. Beru ji jako novou výzvu. Věřím, že ve spolupráci s hráči a vedením, budeme úspěšní,“ podotkl.

Beskyd má za sebou i první přípravný zápas. Na umělé trávě ve Vratimově prohrál se Starým Městem 1:2. „Výsledek vůbec neřeším. Šli jsme do zápasu z kondiční fáze přípravy, hráč nastoupili do utkání z velké zátěže. Šlo mi hlavně o to, abych viděl všechny kluky v akci. Sestava se tak pořádně prostřídala,“ poznamenal nový kouč Frenštátu.

Nový Jičín prohrál v Hradci Králové
Nový Jičín chytil v Hradci stovku, v pátek hostí Olomouc

Jediný gól divizního účastníka vstřelila nová akvizice Beskydu, a to útočník Pavel Střelec. Šestadvacetiletý odchovanec Kopřivnice se vrací na místo činu. Dres Beskydu už v minulosti oblékal. Hrával také za Bílovec. Jeho poslední štací byl třetiligový Frýdek – Místek. V MSFL naskočil do dvaatřiceti zápasů, ve kterých vstřelil šest branek. „Věřím, že Pavel bude naší velkou posilou a pomůže nám,“ zvedl prst Zdeněk Cieslar.

Dalším nováčkem je záložník Patrik Halda. Jednadvacetiletý odchovanec Beskydu se vrací zpátky do mateřského klubu, a to oklikou přes ostravský Baník a Frýdek – Místek. „Další zajímavý hráč, který může týmu pomoci,“ pronesl kouč.

Frenštát posiluje i brankářský post. Ze startu Brno přichází šestadvacetiletý gólman František Chmiel. Bývalý mládežnický reprezentant prošel ostravským Baníkem, Karvinou, Třincem, Petřkovicemi a Vítkovicemi. Jeho poslední štací byl celek Startu Brno.