„S generálkou jsme spokojeni. Hlavně mě těší nula vzadu,“ řekl na úvod trenér Nového Jičína Martin Štverka. „Zápas se hrál za těžkých podmínek ale ve slušném tempu. K vidění byly zajímavé situace na obou stranách,“ poznamenal domácí kouč, který dal v utkání šanci i několika dorostencům. „Nebyli jsme kompletní, proto jsme dali šanci naším mladým. Nevedli si vůbec špatně,“ podotkl jeden. Jeden z mladíků, a to Vojtěch Kocián vstřelil jediný gól, když se dostal k odraženému míči, jeho první střela byla ještě zblokovaná, druhá už skončila v síti.

Ocenění nejlepší sportovci Frenštátu za rok 2022.
Ve Frenštátě ocenili nejlepší sportovce Novojičínska za minulý rok

Novojičínští fotbalisté nakonec těsně před startem soutěže přišli o jednu posilu. Matěj Mieszek nakonec zůstává v Třinci. „Absolvoval s námi část zimní přípravy. Vypadal velmi dobře. Bohužel je to věkem ještě dorostenec a Třinec v této věkové kategorii hraje o záchranu. Proto se rozhodli ho k nám nepustit. Je to škoda,“ litoval trenér Štverka.

V sobotu čeká na Nový Jičín jarní premiéra. Štverkovi chlapci vyzvou Rýmařov, zápas má výkop v 10.15. „Na jaro se těšíme. Ve druhé polovině sezony bychom chtěli navázat na povedený podzim. Chceme také dát prostor našim dorostencům, aby se pomalu adaptovali na mužský fotbal,“ nastínil Martin Štverka.

FK Nový Jičín - TJ Tatran Všechovice 1:0 (0:0)
Branka: 83. Kocián. Rozhodčí: Hrdina - Fieber, Bližňák. ŽK: Staněk, Zagol (oba Nový Jičín). Diváci: 30.
Nový Jičín: Hub - F. Gaži, Zagol, Nippert, M. Gaži - Pražák - Byrtus (74. Korytář), Staněk (65. Bílý), A. Vahalík (74. Kocián) – Magdon, Nieslanik (46. Janovský). Trenér: Martin Štverka.