„Chceme mít zkušenou osu týmu - gólman Lašty, stoper Schaffartzik, střední záložník a další, aby mladí museli okolo nich na sto procent makat,“ vysvětlil nový manažer A-týmu havířovských Indiánů Pavol Bugáň strategii klubu. Nový je i trenér Tomáš Mrázek, který na lavičce vystřídal po deseti letech Miroslava Matušoviče.

Šestatřicetiletý Jan Schaffartzik se nejvíc proslavil v rodné Opavě, kde byl i kapitánem Slezského FC. Později působil také v Prostějově, Frýdku-Místku, Zábřehu, Hlučíně a naposledy v druholigovém Prostějově. V nejvyšší soutěži odehrál 62 zápasů a dal jeden gól.

Erik Puchel, bývalý fotbalista Karviné.Erik Puchel, bývalý fotbalista Karviné.Zdroj: Michal Chadim

Sedmadvacetiletý Erik Puchel je odchovancem MFK Karviná, s nímž v roce 2016 slavil postup do I. ligy a během další sezony nastoupil v 19 zápasech a dal v nich dva góly. Působil také v Dynamu České Budějovice, Třinci, slovenském Púchově a naposledy v třetiligovém Hodoníně.

„Začíná nový Havířov, přišla nová krev i ambice. Starší hráči udělají dobrou kabinu, svými zkušenostmi budou na hřišti dominovat a mladí se od nich budou učit. Vybíráme povahově dobré hráče, věříme, že si to všechno dobře sedne, budou na nás chodit fanoušci a město, které má velký stadion, fotbalově nastartujeme,“ představil manažer Pavol Bugáň velkolepé plány klubu, které byl měly vyvrcholit postupem do MSFL.

Fotbalisté Třince porazili na úvod zimní přípravy divizní Havířov 2:0. Fotogalerie Pavla Hrdličky je ze 14: kola divize F Valašské Meziříčí - Havířov 2:4 (4. 11. 2023).
Havířov testoval nové posily, Laštůvka v Třinci chyběl. Co prozradil nový kouč?

Po příchodu zkušeného tria ale kádr není uzavřen. „Ještě budou nějací chlapci,“ řekl manažer A-týmu Indiánů a prozradil, že by se mohlo jednat o pětici fotbalistů, z nichž jeden by měl mít zkušenosti z ligy.

V kuloárech se proslýchá, že by mohl přijít mistr ligy s ostravským Baníkem Adam Varadi, který nyní hraje v třetiligovém Frýdlantu nad Ostravicí. „S Adamem jsme v dlouhodobém kontaktu, ale momentálně ještě ne,“ vyvrátil Pavol Bugáň tuto informaci. K dalšímu posílení má pak dojít v létě po této sezoně.

Trenér Tomáš Mrázek. Fotoalerie Viktorie Mrázové je ze zápasu 11. kola divize F MFK Havířov - Unie Hlubina 3:1 (15. 10. 2023).
Havířov má nového trenéra, Matušoviče střídá Mrázek. Jak se změnil hráčský kádr?

V zimě z kádru MFK Havířov odešlo šest hráčů, dres Havířova už nebudou oblékat Elvist Ciku, Adam Podešva, Józef Krystian Majerczyk, Miroslav Přibyl, Alex Kisza a Vojtěch Kaniok. „Nikoho jsme nevyhodili. S hráči jsme měli schůzku a řekli jim, aby se poprali o místo. Kdo si nevěřil, odešel. Ke změnám ale dochází všude,“ poznamenal manažer divizního A-týmu. „Tvrdé jádro zůstalo a teď se musí porvat o základní sestavu,“ dodal Pavol Bugáň.

Některé nové posily by se už mohly objevit v přípravném zápase Havířova v sobotu 27. ledna doma proti Vsetínu, který přezimuje na 3. příčce divize E.


Načítám tabulku ...