„Po sezonách, ve kterých hrával Nový Jičín o záchranu, pak se do toho promítl covid, jsme tentokrát záchranářské problémy neměli. Navíc jsme měli jeden z nejmladších kádrů v divizi. Z tohoto pohledu se sezona hodnotí pozitivně,“ řekl úvodem Martin Štverka. „Tým jsme skládali za pět minut dvanáct. Podzimní část nám vyšla na výbornou. Tým se nastartoval a naháněli jsme špici divize, tím jsme si vybudovali i respekt,“ podotkl kouč.

V zimní přestávce ale postihly tým odchody. V té době nejlepší střelec týmu Nieslanik odešel do třetiligového Frýdku-Místku. Huja si stáhla Karviná, v průběhu jarní části odešel kapitán Staněk. „Měli jsme nahráno, řekli jsme si, že dáme šanci vlastním klukům, kteří se nám vrátili z hostování,“ poznamenal Štverka. Na mysli měl třeba útočníka Janovského, který se vrátil z Petřvaldu na Moravě. „Zapojili jsme i kluky z dorostu, který se zachraňoval v divizi. U tohoto týmu jsem v závěru i působil a musím říci, že někteří hráči jako Korytář nebo Kachlík mě mile překvapili. Určitě si je vezmu nyní do přípravy,“ podotkl Martin Štverka.

Marek Stromský vyhrál Zlatý pohár
Stromský si drží slušnou formu, v Pardubicích vyhrál Zlatý pohár

V posledním kole divize Novojičínští nestačili v derby na Frenštát, kterému podlehli 0:3. „Tenhle zápas byl černou kaňkou. Vůbec se nám nepovedl,“ mrzelo trenéra.

Letní přípravu začínají v Novém Jičíně desátého července. Trenér momentálně řeší posily. „Máme dost vlastních mladých hráčů, kteří musí hrát. Začnou přípravu a někteří z nich půjdou na hostování. Potřebujeme ale hotové hráče. Vytipované je máme. Nechceme jít ale formou hostovaček. Kádr chceme mít postaven na kmenových hráčích,“ nastínil Martin Štverka.

Během přípravného období se Nový Jičín utká s Všechovicemi, Petřvaldem a Pustou Polomí. „Zúčastníme se také mezinárodního turnaje na Slovensku, kde nás prověří například Frýdlant nebo Martin. Přihlášeni jsme i do MOL Cupu,“ řekl závěrem novojičínský stratég.