Jarní porážku 0:2 jim vrátili i s úroky! Novojičínští fotbalisté ovládli nedělní dopolední šlágr v Havířově, když tamní Indiány rozdupali 6:0. Na demolici Matušovičova celku se čtyřmi góly podílel kanonýr Pyclík a Nový Jičín tak vyhrál i páté utkání v probíhajícím ročníku. To vše se skóre 14:2.

„S takovým výsledkem, navíc u silného Havířova, asi nikdo nepočítal. Ale i takové zápasy v sezoně jsou. Hráli jsme dobře jak v defenzivě, tak v ofenzivě. Tentokrát jsme proměňovali šance a to bylo klíčové,“ uvědomoval si šéf novojičínské lavičky Pavel Hajný.

Gólový koncert rozehrál už ve 4. minutě Opatřil, jenž si narazil míč se Staňkem a ranou k tyči načal novojičínskou jízdu za třemi body. Krátce po čtvrt hodině už Havířov prohrával o dvě branky, když se po rohu Kiss Farkase prosadil v pádu Pyclík. 

Zaskočení domácí se pak přes znovu výtečně pracující defenzivu Nového Jičína nedostávali k vážnějším možnostem a sami museli před cestou do kabin skousnout ještě třetí gólový direkt. Znovu totiž zakombinovali Staněk s Opatřilem a na konci pohledné akci stál Pyclík, jenž zvyšoval již na 3:0. 

„Rychlý gól nám obrovsky pomohl. Druhý gól už pak byl pro Havířov velká rána a třetí gól do šatny asi rozhodl,“ zamýšlel se spokojený trenér FK Nový Jičín.

Ten, kdo po změně stran očekával, že Novojičínští budou v poklidu bránit tříbrankový náskok, byl na omylu. Po hodině hry totiž kapitán Švec vybojoval míč a ukázkově vysunul Macíčka, jenž si v zakončení věděl rady. O chvíli později klopil Havířov hlavy už popáté, když byl v pokutovém území faulován Pyclík, jenž se sám postavil k penaltě, dokonal hattrick a upravil již na 5:0. 

Tou dobou už by se domácí viděli nejraději v šatně, ale Nový Jičín neměl žádné slitovaní, neboť v samotném závěru, po výkopu Ognjanova, pláchl Pyclík, jenž šestou trefou potvrdil velkou novojičínskou neděli. 

„Věděli jsme, že se pořád může něco stát, ale po našich dalších dvou gólech už bylo definitivně hotovo. V utkání nám vyšlo v podstatě vše. Jak útoční fáze, tak obranná fáze byla velmi kvalitní,“ doplnil Hajný.

S Viktorkou se hraje už tento pátek Dalším týmem, který se pokusí zastavit vítězné tažení Nového Jičína bude aktuálně poslední celek divizní skupiny E, kterým je 1. FC Viktorie Přerov. Duel se odehraje netradičně již tento pátek od 17 hodin, neboť v Novém Jičíně budou v pátek a v sobotu probíhat tradiční městské slavnosti.

Po důležité výhře z půdy Havířova nyní budou Novojičínští jasnými favority, když Přerov prozatím posbíral pouhý bod. Taková utkání však bývají v řadě případů daleko těžší. „Každý zápas je úplně jiný, ale samozřejmě bychom chtěli navázat na výhru z Havířova a doma zvítězit,“ zdůraznil kouč vedoucího celku tabulky Pavel Hajný, jehož musel potěšit fakt, že se v neděli naplno rozstřílel kanonýr Pyclík.

„Je to dobré jak pro něho, tak pro mužstvo. Věřím, že mu to tam teď zase začne padat,“ uvedl Hajný na adresu autora pětadvaceti branek z uplynulé sezony.


MFK HAVÍŘOV – FK NOVÝ JIČÍN 0:6 (0:3)

Branky: 16., 40., 65. z pen. a 89. Pyclík, 4. Opatřil, 63. Macíček. ŽK: Matušovič, Wojnar, Hottek, Igbinoba, Zupko, Macík. Rozhodčí: Šimoník – Ogrodník, Vlk. Diváci: 300.

FK Nový Jičín: Ognjanov – Wolf, Javorek, Nippert, Kiss Farkas – Staněk (73. Preči), Švec, Juříček, Macíček (79. Klepáč) – Opatřil (71. Urbanovský) – Pyclík. Trenér: Hajný.