„Kdo chce moc, nemá nic,“ povzdechl si trenér Nového Jičína Martin Štverka. „Zápas jsme si prohráli sami,“ dodal jedním dechem.

Nový Jičín začal v Rýmařově sympaticky. Už v osmé minutě trefil Martin Zagol břevno. Následně hosté přežili hosté soupeřovu šanci, když se jim podařilo vytlačit Navrátila z dobré střelecké pozice. V 18. minutě přišla chyba domácí obrany a Byrtus poslal Nový Jičín do vedení. „Začali jsme dobře. Podařilo se nám vstřelit i vedoucí branku. Bohužel v jednadvacáté minutě se nám zranil Hurta a tím se náš koncept hry naboural,“ přiznal šéf hostující lavičky. V 21. minutě se přes Hlebu dostal k hlavičce Nieslanik, gólman Vilímek však jeho pokus lapil do rukavic. Jiskra se ve 29. minutě dočkala vyrovnání. Nejprve po Navrátilově přihrávce vychytal Čikla gólman Hub. Jiskra ale míč udržela v šestnáctce hostí a na Huba postupně vypálil znovu Čikl, následně Navrátil a nakonec i Dostál, kterému se premiérovou trefou za Rýmařov podařilo srovnat – 1:1. „Adrian se blýskl dvěma skvělými zákroky. Bohužel na třetí pokus byl krátký,“ poznamenal Martin Štverka.

Hosté se pokusili o okamžitou odpověď. Ve vápně napřáhl ke střele střídající Vahalík, ale jeho pokus byl zblokován. Ve 37. minutě opět Jiskra chybovala v obraně, kdy se na Vilímka hnal střelec prvního gólu Byrtus. Gólman Jiskry musel nerozhodný stav zachránit skvělým výběhem.

Po přestávce bylo rušno na obou stranách. Novému Jičínu mohl vedení vrátit Nieslaník, jenomže jeho hlavička letěla nad branku. V 82. minutě zápas skončil pro Palyse, který po druhé žluté kartě musel pod sprchy. V samotném závěru kopali Novojičínští standardní situaci. Jenomže Dostál vyrazil s míčem do protiútoku, k němuž se připojili Tihelka s Čiklem. Míč nakonec prošel ke druhému jmenovanému, který Huba chladnokrevně propálil. „Beru to na sebe. Neměli jsme zajištění. Soupeř toho dokázal využít. Minimálně bod jsme mohli získat,“ zakončil Martin Štverka.

SK Jiskra Rýmařov – FK Nový Jičín 2:1 (1:1)
Branky: 29. Dostál, 90. Čikl – 18. Byrtus. Rozhodčí: Mikulášek – Malý, Trigas. ŽK: D. Furik, Palys, Hleba – Nieslanik, Staněk Nippert. ČK: 82. Palys (po 2 žk). Diváků: 185.
Jiskra: Vilímek – D. Furik, K. Kocúr, Hleba, J. Kocúr (70. J. Furik) – Dostál, M. Furik (46. Palys), Konečný, Michalík – Čikl, Navrátil (87. Tihelka). Trenér: Milan Furik.
Nový Jičín: Hub – Mrkvička, Heiník, Hýl, Nippert – Byrtus (64. Jež), Zagol, Staněk, Hurta (24. A. Vahalík) – Nieslaník, Magdon (80. F. Gaži). Trenér: Martin Štverka.