„Pro nás je to po těch posledních nezdarech nesmírně cenné vítězství, které bylo poctivě vydřené,“ řekl Alois Skácel, trenér Nového Jičína. „Měli jsme výborný začátek. Chyběl kousek a hned v první minutě jsme vedli,“ vykládal Skácel s tím, že celý první poločas se obešel bez velkých šancí.

„Ta přišla až těsně před přestávkou. Po rohu se dostal k míči Smolarčík, který nás poslal osamocený do vedení. Vyšel nám i nástup do druhé půle, kdy získal míč Vokoun a zvýšil na 2:0,“ pokračoval Skácel.

„Soupeř to pak otevřel, snížil, ale kluci dřeli a výhru uhájili. Na konci jsme ještě mohli zvýšit, ale i tak jsme spokojeni. Líbil se mi i způsob, jakým jsme se ke třem bodům probojovali,“ pochvaloval si Skácel.

Ten teď věří, že začne mužstvo získávat body i doma, kde je nejhorší v soutěži. Pouhé tři body a skóre 2:9 nikomu z novojičínské kabiny radost nedělá. „Scénář domácích utkání je stále stejný. Na začátku máme nějaké šance, soupeř z brejku udeří, dostane se do vedení a mužstvo pak není schopno tomu čelit, protože není dostatečně mentálně silné. Věřím, že nám tahle výhra pomůže a začneme sbírat body i doma,“ uzavřel Alois Skácel.

TŘINEC B – NOVÝ JIČÍN 1:2 (0:1)

Branky: 63. Čelůstka – 43. Smolarčík, 53. Vokoun.
Rozhodčí: Grečmal.
ŽK: Jež, Nieslanik, Šula – Hutník, Smolarčík, Hajnoš, Kutáč.
Diváci: 35.

Nový Jičín: Hub – Mrkvička, Nippert, Massaniec, Blejchař, Hajnoš, Kuťáč, Hruška (84. Palla), Smolarčík, Hutník, Vokoun. Trenér: Skácel.